Dini Soru / Güncel Konular / Sevgilimi seviyorum ama ailem istemiyor

Sevgilimi seviyorum ama ailem istemiyor

Sponsorlu Bağlantılar

Soru

Sevdiğim bir cocuk var ailemle tanıştırdım istemeye gelecekler ama ailem istemiyor hem ilkokul mezunu hemde tır şoförü oldugu için bende üniversite mezunuyum hemsireyim. Sırf bu yüzden ama ben istiyorum ve bunu takmıyorum ki evlencegim kişi biraz fazla asabi ve kızdığında çok küfür ediyor ve çok ağır küfürler ne yapmalıyım?

Cevap

Evlilik çok ciddi bir şeydir. Bunu her açıdan düşünmen gerekir. Bu geçici olacak bir şey değildir. Ahlakından ve yaşantısından emin olmalısın. Yoksa sonradan olacak bir pişmanlık geç olabilir. Aileni de ihmal etme. Eğer çok istiyorsan mutlaka aileni ikna etmeye çalış. Yoksa yarın onları kaybetmek demek hem vebaldir hemde dünyada da pişmanlıktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlilikte gelin kaynana sorunları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Evlilikte gelin kaynana sorunları

Sponsorlu Bağlantılar Evlilikte gelin kaynana sorunları Soru Selamun aleykum hocam Ben eşimle ilk defa Türkiye …

Vesvese nedir nasıl kurtuluruz

Sponsorlu Bağlantılar Vesvese nedir nasıl kurtulunur Soru Selamun Aleykum Bende şu an vesvese durumu var. …

2 Yorumlar

  1. Evliligime annem babam razı değil

    Merhaba hocam .sevdiğim erkekle evlenmeme annem.babam razı değil annesi babasini 6 yıl önce aldattı babasida annesini affetti benim ailemle sevdiğimin ailesi aynı köylü ailem annesi aldattığı icin sevdiğimi istemiyolar bu bir vebalmidir sonucta sevdiğimin hatası değil annesinin hatası.

  2. Merhaba. Burda bir hata yapıyor olabilirler veya haklı nedenler ileri sürebilirler ama aileni sadece uygun ve güzel bir şekilde ikna etmenin çarelerine bakmalısın. Aileni ezip geçmemeli ve üzmemelisin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.