Dini Soru / Sorular / Sanal ortamda zina

Sanal ortamda zina

Sponsorlu Bağlantılar

Sanal ortamda zina

Soru

İnstagram gibi sitelerde parodi hesaplar oluyor (mesela yabancı bir kişinin adı örnek rihanna ve onun fotoğraflarını paylaşma onun yerine konuşma) bir kişi boş bir hesap açıp böyle biriyle sevgili olsa dinden mi çıkar?
Lezbiyen bir kız kafir bir kızla sevgili olursa (internetten) ve kendini erkek olarak tanıtırsa (aşkım sevgilim diye konuşsa öpücük atsa) bu kişiyle müslümanlardan daha çok konuşursa kafir mi olur?
Müslüman bir bayan kafir erkekle sevgili olsa ve müslümanlardan fazla görüşse (öpüşse falan) dinden mi çıkar
Bu saydığım kişiler (kafir erkekle müslüman kız ve lezbiyen kızla kafir kız) evlenirse müslüman olanlar kafir mi olmuş olur?

Cevap

Berfin kardeşim. Sorularını kısaca izah etmeye çalışalım:

– Dinden çıkmaz ama boş ve günaha sebep işlerle uğraşmış olur.

– Kafir olmaz ama günaha vesiledir.

– Buda dinden çıkarmaz ama haram işlemiş olur.

– Helal olduğuna inanarak yaparlarsa kafir olur ama haram olduğunu inkar etmez ve yinede yaparsa büyük günah işlemiş olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Sevgilime çıplak fotoğraf atmak günahı nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İslama göre cinsellik nasıl olmalı

Sponsorlu Bağlantılar İslama göre cinsellik nasıl olmalı Soru Merhaba hocam. Evlilikte islama göre cinsellik nasıl …

İslamda kırkı çıkan bebeğe ne yapılır

Sponsorlu Bağlantılar İslamda kırkı çıkan bebeğe ne yapılır Soru Bebeğin kırkı çıkmış ama akşamları gezmeye …

4 Yorumlar

  1. Hocam geçmişimde zina yaptım çok ileri gitmedik ama oldu ilişkim bitti yıllar sonra.cok pişman oldum tövbe ettim. Sonra başkasıyla tanıştım sevdim ciddi düşünüyoruz aramızda bişeyler geçti daha ileri boyutta yakınlaşma oldu Nişanlanicaz sordu bana ne olursa olsun dürüst ol dedi çok üstüme gitti bende soyledim daha önce kimseyle böyle yakinlasmadigimi inanmadi yalan söylüyosun beni kandırıyorsun dedi yalvardım inandırmaya inanmadi beni terketti kendimi çok kötü hissediyorum ilk defa bu kadar biriyle ciddi düşündüm ve bunları yaşadım çok daha fazlasını yaşadım inanmadi ne yapmalıyım.pisman olup inanmasini yıllarca bekleyebilirim söyledim onada mümkün değil dedi yalancısın dedi. Ne yapmalıyım dünyam yıkıldı

  2. Yapman gereken şey hemen tövbe etmek ve bu yaşadıklarından bir ders alarak bir daha asla bu haramlara bulaşmamaktır. Bu sıkıntıların haramlar işlemenin bir nedenidir. Pişman olup tövbe eden kulunu Allah bağışlar. Yeter ki kul rabbine verdiği sözünde dursun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.