Dini Soru / Sorular / Özgüvenim yok ne yapmalıyım

Özgüvenim yok ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar

Soru

Ben özgüveni olmayan biriyim.Kendimi jiletlemişliğim bile var.Bana bu yüzden psikologum erkek arkadaş yapmayı önerdi.Etrafımdakiler de.Birinden sevgi görürsem düzelirmişim.Ama bunun islama uygun olmadığını da biliyorum.

Cevaplar
Allah’ın razı olmadığı sana İslamın haram kıldığı hiç bir şey sana huzur vermez. Belki bir açıdan bir sıkıntın giderilse de öbür taraftan başka sorunlar başlar. Bunun çözümü için başka çareler ara. Manevi yönünü kuvvetlendir ve Allah’a bol bol dua et. Gerekirse başka bir psikologa gitmeyi dene.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Harcırah almak caiz mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

2 Yorumlar

  1. insanlara dini anlatmaya utanmak nedendir ?Ben dini konular söylemeye mesela su haram demeye cok utanıyorum. Dinden bahsetmeye çok utanıyorum. Bunun buyuk nedeni de haramlar küfürler yaygınlaştığı ve normal gösterenler olduğu icin bu durum nasil değişir ?

  2. Bir mümin olarak öncelikle inandıklarımızı kendimiz hiç çekinmeden yaşamalıyız. Yani ilk önce yaşayarak örnek olmalıyız. Daha sonra bir haram işlendiğinde eğer gücümüz yetiyorsa elimizle, ona gücümüz yetmiyorsa dilimizle onda gücümüz yetmiyorsa kalbimizle nefret ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.