Nasip Duası

Sponsorlu Bağlantılar

Nasip duası, insanların çokça istediği ama bir türlü olmadığı bazı işlerinin olması için okunur. Evlilikleri bir türlü gerçekleşmeyen, bir türlü bir iş bulamayan ve benzeri sıkıntıları bir türlü atlatamayan kimseler için nasip duası okumaları tavsiye edilir. Dua edene karşılığını veren rabbinin olduğunu unutmadan ne istediğinden emin olan ve istemekte sabır gösterene Allah’ın izniyle mutlaka isteği ve dileği verilir.

Nasip duası;

Ve men evfa biahdihi minallahi festebşiru bibeyıkümüllezi baba’tüm bihi ve zalike hüvel azim.

Ve levla iz dehalte cenneteke külte maşaallahü la kuvvete illa billahi in tereni ene ekalle min malen ve velade.

Vela havle vela kuvvete illa billahil aiyyül azim.

Ya Hannanü Ya Hannanü Ya Hannanü Ya Allahü Ya Allahü ya Allahü Ya Rahmanü

Bu dua nasibi kapalı veya kısmeti olmayan kişilerin okunmasında fayda ve hikmetler olan duadır. Temiz bir abdest aldıktan sonra günün her saati okuyabileceğiniz bu duayı okuyun ve okuduktan sonra hemen arkasından nasibinizin açılması için ellerinizi açın ve yaradan dan ısrarla dileğinizi isteyen.

Nasibin açılması için;

Sabah namazının hemen arkasından taze bir abdest alınır ve kıbleye dönerek diz üstü oturulur. 41 defa Ayetel Kürsi okunur ve nasibin açılması için Allah Teala dan niyazda bulunulur. Surenin okunması bittikten sonra camlar hafif açılır ve içeriye nasip kısmet girmesi sağlanır.

” la ilahe illalahül melikül hakkul mübin” diye dua eden herkesin Allah’ın izniyle bereketi çoğalır, kısmeti artar ve nasibi kapalı ise açılır. Bu duayı hiç bırakmadan okuyanlar fakir ise zenginleşir, bekar ise evlenir, bebeği olmuyor Allah’ın izni ile olur. Her türlü nasip ve kısmet için okunacak güzel dualardan biridir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Yol Duası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: nasip duası, Ve men evfa biahdihi minallahi festebşiru bibeyıkümüllezi baba’tüm bihi ve zalike

İlgini Çekebilir

Cünüpken Oruç Tutulurmu

Sponsorlu Bağlantılar Cünüp iken oruç tutulabilir ancak bu cünüp olma şekline bağlıdır. Eğer uykusunda ihtilam …

İstihare nedir ne için yapılır

Sponsorlu Bağlantılar Soru Hocam merhaba, benim istihare ile ilgili bir sorum var istiharede gelecekten haberdar …

2 Yorumlar

 1. Dua ile istedigimiz kisiyle evlenebilir miyiz?

  Selamin aleykum sormak istedigim soru eger cok dua edersek kalbimizdeki kisiyle evlenebilir miyiz
  Kuskusuz,edilen duanin bizim icin hayırlı olup olmadigini sadece rabbimiz bilir ama çogu yerde okudugum; kisinin evlenecegi kişinin dogustan belli oldugu ve kaderindeki evlenecegi kisinin asla degismeyecegi yönünde.eğer öyleyse bu konuda dua etmek hiçbir işe yaramayacak mı?

 2. Karşınıza çıkan ne varsa bu hayatta o, muhakkak Allah’ın iradesi iledir. Ne evlilik ne de başka bir şey bunun istisnası değildir. Ancak karşımıza çıkmasının nedeni Allah’tan kaynaklanıyor olsa bile bizim, her şey elimizde imiş gibi beşeri seçeneklerimizi değerlendirmemiz gerekmektedir. Hayat, bütünüyle bir imtihandır. Bu imtihan gereği olarak da evlilik yapıyor diğer işlerde irade kullanıyoruz.
  Dua etmek, istekte bulunup almak değildir. Dua etmek, en büyük ve tek kapıya yalvarmaktır. Yalvarmamızın kabul edilmesi veya edilmemesi bizim etkileyebileceğimiz bir sonuç değildir. Biz yalvarırız, yalvarmamızdan da sevap bekleriz. Para verip almak gibi bir şey değildir dua. Bir de böyle bakın.

  Evlilik dahil her şey yüzde yüz kaderledir. Ama biz, kaderimizi bilmediğimiz için üzerimize düşen araştırmayı, incelemeyi yapıyoruz. Kaderde yazılana rastlayınca da evleniyoruz. Mesele budur.

  Özet olarak siz, Allah Teala size hiç karışmıyormuş gibi evlilik seçeneklerini kullanacaksınız. Helal/haram kurallarına dikkat ederek bir sonuca ulaşacaksınız ve neticede imtihan kazanacaksınız. İmanımız bu şekildedir. Allah yardımcımız ola.

  Evlilik veya herhangi bir meselede değişen durum yoktur. Biz kuluz; kulluğumuzun gereği olan gayreti gösterir gerisini yaradanımıza havale ederiz. Sonucun nasıl olduğuna bakmayız. Olumsuz bir durum çıkarsa yeniden gayrete devam ederiz. Bu hal ölünceye kadar sürer. Kulluk budur, imtihan böyledir. En yakışıklı, en uyumlu, en sevecen eşi aramaya devam edin. Kalbinizin beğendiğini seçin, kör evlilik yapmayın. ‘Külli, cüzi…’ gibi kavramlara da takılmanıza gerek yoktur. Allah işinizi kolay kılsın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.