Dini Soru / Sorular / Kul hakkının tövbesi olur mu

Kul hakkının tövbesi olur mu

Sponsorlu Bağlantılar

Kul hakkının tövbesi olur mu

Soru

Efendim benim basima kucuklukte escinsellikle alakali dusunceler gelmis.ve bu dusuncelerle birlikte cocukca bir kac harekette cereyan etmis. Ben bunu buyuyunce hatiriyor ve kahroluyordum gunahkar oldugumu dusunuyordum durumu bir kac arkadasima actim fakat kuzenimin basina gelmis gibi daha sonradan da bir kac ay gectikten sonra dogruyu soyledim arkadaslarima. Arkadasarima kuzenimin basina gelmis dedim ama isim vermedim.benim 14 tane kuzenim var ben bunlarin hakkina mi girmis oldum. Ne yapmam lazm.

Cevaplar

Bu durumu anlatırken hiç bir isim veya kişileri söylemene gerek yoktu. Yani böyle bir şeye ihtiyaç yoktur. Zaten ergenlikten önce günahlar kişiye yazılmaz. Belli bir kişiyi kastetme yoksa kul hakkı sayılmaz. Bir daha o şekilde hareket etmemelisin ve tövbe etmelisin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Allah beni seviyor mu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

3 Yorumlar

  1. Hocam ben cok vesveseli bir adamim eger bir tanesini bile kastettim ise ne yapmam gerek isin icinden nasil cikarim.karsi taraf hic bir kimseyi anlamadi isin sonucunda.

  2. Hiç bir şey yapman gerekmez çünkü ismi verilen belli bir kimse yoktur. Boş yere vesvese etmene gerek yoktur.

  3. Soru

    Üniversite öğrencisiyim. Üniversitemizde devam zorunluluğu var. Ben de hazırlık sınıfını yarı dönemde geçtiğim için bazı derslerim çakışıyor. Hocaya aynı anda dersimin olduğunu söyledim ama hoca gelmeme me razı olmadı. Ben de o dersin ikinci kısmına girip yoklamada burda diyorum. BU KUL HAKKINA GİRER Mİ girerse hocanın hakkına mı derse giren diğer öğrencilerin hakkına mı giriyorum.

    Cevaplar
    Bu kul hakkı ile bir ilgisi yoktur. Ama bunu yetkili kimselerle görüşerek çözmen gerekir. Müslüman dürüst olmalı ve öyle hareket etmeye dikkat etmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.