Dini Soru / Sorular / Küçükken cinsel istismara uğradım

Küçükken cinsel istismara uğradım

Sponsorlu Bağlantılar

Soru

Selamün aleyküm hocam. Sorulara verdiğiniz cevaplar anlayışlı olmanız çok hoşuma gitti ben de yazmak istedim.

Ben çok çok küçükken bi yakınım tarafından aylarca cinsel tacize uğradım. Bu olayı yeni hatırladım şu an 21 yaşındayım. Aynı yıllarda tacizden dolayı okula gitmek istemedim başarım düştü bunun yüzünden öğretmenimden ağır dayaklar yedim. Bu zamana kadar hep suskun ve depresiftim ve kız erkek hiç yakınım olmadı. Namaz kılan bi kızım diyeceğim şu ki içimde bir cesetle yaşıyorum sanki. Yaşamak çok zor geliyor bazen namazlarımı da aksatıyorum. Bir yıl tedavi oldum ama inanın hiçbir işe yaramadı. Artık ümidimi yitirdim maddi anlamda da gücüm yok. En kötüsü de ailem bende bir sorun görmüyor öğrenmelerine rağmen geçti gitti gibi görüyorlar. İçimdeki öfke suçluluk ve kusurluluk hissi geçmiyor kendimi bildim bileli benle olan bu hisler nasıl geçebilirki? Bunun için ne yapabilirim dini anlamda belki ömür boyu sürecek bir sınavdır bu diyorum. Ölmek için dua etmek günah mıdır? teşekkürler.

Cevaplar
Aleykum selam kardeşim. İnsanın elinde olmayan, asla istemediği olaylar başına gelir ve bunlara imtihan diyoruz. Bu imtihanlarda ne hikmetler gizlidir, bunu biz bu dünyada asla bilemez ve idrak edemeyiz. Allah, sevdiği kullarına ağır imtihanlar verir, çünkü Allah’a karşı olan kulluğumuz; sevgiyi, imanı ve sadakatı barındırır. İşte bu kulluğumuzu sonuna kadar ispat edebilirsek, ne mutlu bize. Bu imtihanlarımız ölene kadar sürecektir ama öylece oturup, ağlamak yok bu ümmete. Evet, maalesef bu olay senin başına geldi, üzülmekle veya dünyadan göç etmekle ne bu sıkıntından kurtulabilirsin, ne de Allah’ın rızasını kazanabilirsin. Allah’ın rızasını kazanamazsak, bin defa ölüp dünyadan gitsek ne olur ki? Sadece mekan değiştirmiş oluruz. Ama acımız kat be kat artar ve de sonsuz pişmanlığımız.
Dolayısıyla kardeşim, bir müslüman hayatında ne yaşarsa yaşasın; ayağa kalkmayı öğrenmek zorundadır. Bunun için aile desteği, gerekiyorsa psikolojik destek almak insana çok iyi gelir. İbadetlerine sıkıca sarıl, sabırlı ol ki sana yapılan bu muamele, ahirette inşaAllah bir mükafat olarak karşına çıkacaktır. Çünkü yapılan bu insanlık dışı fiil, kul hakkıdır. Sen hakkını helal etmedikçe, karşıdaki insan cennete giremeyecek. Alemlerin Rabb’ine güven, O’nun gücü her şeyin üstündedir. Allah’a emanet ol kardeşim.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Muhabbet kuşum öldü çok üzgünüm başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

2 Yorumlar

  1. Allah razı olsun hocam. İyi ki müslümanım ve iyi ki sizin gibi insanlar var hamdolsun. İnşallah Allah’a layık bir kul olarak üstesinden gelirim. Rabbim herkesin imtihanlarında dayanma gücü versin, siz de Allah’a emanet olun.

  2. Allah senden de razı olsun, güzel duaların için teşekkür ederiz. Allah bizleri dünyaya aldananlardan eylemesin, Allah’a emanet ol kardeşim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.