Dini Soru / Sorular / Kız Kaçırmak

Kız Kaçırmak

Sponsorlu Bağlantılar

Kız Kaçırmak

Soru

Merhabalar. Kız kaçırmanın islamdaki yeri nedir? Kız razı olduğu halde kızın ailesi razı değilse kızı kaçırmak günah olur mu?

Cevap

Merhaba kardeşim. Kız kaçırmak hiç bir şekilde meşru ve caiz değildir. Kendi kızkardeşini ve namusunu düşün ve öyle bir muhasebe yap.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İstimna yapmak günah mıdır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

2 Yorumlar

  1. Selamun aleyküm
    3 yıldır konuştuğum huyunu suyunu bildiğim ve aileme yakıştırdığım bir kız arkadaşım var ben herşey orf adetimize gore dinimize gore olsun isterken kızın ailesi Doğulu elazığlı olduğum için hiç agıza alınmayacak hitaplarla bana ölselerde bu kızı vermeyiz diyolar aracı koyduk ama olmadı inat etmişler kurtlere kız vermeyiz Ankara dışına diye ben kurt de değilim kıza zulüm ederler başkasına vermek isterler banada etmedikleri kalmadı kaçırmaktan başka çarem kalmadı askeri personelim bu arada vatanım milletin için Allah yolunda Cihad ederken boyle birşeyler karşılaşmak beni husrana uğrattı dinimizce ne yapmalıyım kız ben senden vazgeçmem o kadar şey yaşadım sende geçme yoksa hakkım helal değil dedi ki vazgeçmem sizce ne yapmalıyım vesselam

  2. Aleykum selam. Bir kızı kaçırmak caiz değildir. Sabırla bekleyebilir ailesini uygun bir şekilde ikna etmek ve uygun bir çözüm için birilerine danışabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.