Dini Soru / Ana kategori / Kardeşler arası cinsellik

Kardeşler arası cinsellik

Sponsorlu Bağlantılar

“Çocuk” yetişkin ve aklı başında olan “birey” degildir. Öfkesine ve cinsel dürtülerine sahip çıkabilecek bilince ulaşmadıgından dolayı anlık duygular ve dürtülerle “hatalara” meyillidir. Aklı başına geldiğinde ve “yaptıklarını” sorguladıgında büyük piskolojik sorunlarla baş başa kalır“Tövbe” etmenin bir mantıgı yoktur ! Çünkü zaten yaşadıklarından pişman olan “çocuk” aynı hatasını asla tekrarlayamaz. “Kişi bilinçli birey” seviyesine ulaşmış ise hatasını “tövbe” edip tekrarlamaması gereklidir. Ergenlik dönemi “çocuk” karşı cinse ilgisi artar, cinsel duyguları hareketlenir ve dürtüleri ile davranır. Bu davranış dengelenemediginden dolayı “kardeş, abla, teyze vs” çevresindekilere ilği duyabilir bu ilği ergenliğin ilk yıllarında olur “12/14” yaşları ilk evrelerdir. İşte çocuga sahip çıkılması ve ilğilenilmesi gereken yıllardır. Kardeşleriyle (erkekte olsa) yatırılmamalıdır. Cinsel bilgiler verilmelidir. Aksi şekilde “ensest” duygular geçici olarak gelişebilir. ülkemizde bu konuda egitime ihtiyaç vardır.

Kalabalık ailelerde kardeşler kızlı/erkekli aynı yatakta yatırılmasından dolayı “çocuklarda” birbirine dokunma hisleri gelişir. Her çocukta bunlar olacak diye kesin bir hüküm tabiki yoktur.

Dikkat edilmesi gereklidir ve mümkünse odalar dahi bu yıllarda ayrılmalıdır. Ergen çocuk gördüğü herşeyden etkilenebilecek bir konumdadır. Dolayısı ile en küçük bir çıplaklık, temas, duygularını kontrol edemeyecegi kadar etkiler. Burda yazılanların hepsini okudum ve yaşanan “kardeşler arası ilişki” kişilerin ergenlik dönemlerine denk geliyor. Sorgulanması ve irdelenmesi gerekende işte bu çağlardır ! Neden hep bu yaşlarda oluyor ?

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kaynana ile oturmak istememek günah mı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Allah insanları neden cehenneme atar

Sponsorlu Bağlantılar Soru Allah bizi yarattı kulluk etmek için peki bu kadar merhametli bir yücenin …

Kaynana ile oturmak istememek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Soru Merhabalar ben 15 yıllık evliyim 3 evladım var kayın valide kayın pederle …

3 Yorumlar

  1. Yav çocuklar ihtilam/hayız olup/gördüklerinde buluğ olmuyorlar mı mecelledeki gibi. Buna göre tövbe etmeleri gerekir.
    “Zaten hatasını anlayınca tekrarlamaz ve bu yüzden tövbe etmesi gerekmez” demeniz olmamış. Tövbe etmesi gerekir, günah olduğunu bilmese de yapmıştır, ve buluğa ermiştir, yani sorumludur.

  2. Tevbenin sartlarindan biri pişman olmak sonra da bir daha yapmamaya niyet etmektir.Dil ile Allah a durumunu arzetmek ve affedilmeyi istemek adaptandir.

  3. benim telefonumda izlenmesi ve dinlenmesi küfür olan şeyler varsa o sırada izlenmesi küfür olan bir yerde oynayan bir oyuncuyu görmeye gitsem fotoğraf çektirelim mi desem aklıma telefonu açarsam izlenmesi ve dinlenmesi küfür şeyler var ve ben izlenmesi küfür olan bir şeydeki oyuncuya geldim bunların hepsine tevbe ediyim diye gelse ve telefonu açtığımda küfür şeyler çıkacağı için oyuncu da küfre girer mi diye gelse o sırada fotoğraf çektirelim mi dediğim için ben çektirmek istemiyorum diyip gitmekten korksam oyuncu bana ne der diye düşünsem yanlış şeyleri yapmamaktan utanmış olsam ve fotoğraf çekirsem sonra da bunlara tevbe edersem tevbe pişman olmak ve bir daha yapmamak demek ben bu durumla karşılaşsam gene yapacaktım ve o an oyuncuya cektirmeyelim demeye utandigimdan da pişman olsam oyuncuya tekrar gidip fotoğraf isteyip çektirmeyelim demeden ettiğim tevbeler kabul olmaz mi ben ayni şeyi oyle bir sey olsa tekrar yapacagim icin için tevbem kabul olmaz mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.