Dini Soru / Sorular / Kapandıktan sonra açılmak

Kapandıktan sonra açılmak

Sponsorlu Bağlantılar

Kapandıktan sonra açılmak

Soru

Ben yaklaşık 5 senedir kapalıyım.2 defa açılma isteği geldi başıma.şeytanın bir vesvesesi olduğunu bildiğim halde içimdeki bu hastalıktan bir türlü kurtulamıyordum ama SÖZLER KÖŞKÜNÜ hiç izlediniz mi kardeşlerim? böyle bir vesveseyle başa çıkmanın reçetesi gibi inanın.böyle durumlarda insanın dini açıdan daha doyurucu GERÇEKÇİ şeyler duymaya ihtiyacı olabiliyor ALLAH onlardan bin kere razı olsun.bir gurup üniversite öğrencisi ama kendilerini nasılda ALLAHA adamışlar hayran kalmamak elde değil doğrusu.insanı onları izledikten sonra böyle düşündüğü için bir utanç kaplıyor….

Cevap

Allah sizlerden razı olsun ve sizi tesettürünüzde muvaffak eylesin. Bu din uğrunda sırf Allah rızası için gayret edip çalışan gençlerimizin sayısını rabbim arttırsın.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Vesvese nedir nasıl anlaşılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İkinci kez bakmak günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Soru Merhaba Selim hocam. Bu konuda çok vesvese yaşadığım için bunu sorma ihtiyacı …

Kendini sürekli cünüp hissetmek

Sponsorlu Bağlantılar Soru Namaza basladim ama bazı düşüncelerden dolayı guslüm yok gibi geliyor bazen ve …

5 Yorumlar

  1. Allahın selamı üzerinize olsun. Ben tesettüre gireli 1 sene oldu ve lise bir deyim Anneme küçüklükten söz verdim diye kapandım lisede isteyerek kapanmadım şimdi bir bez parçası olarak görüyorum namazlarımda bile şüphe ediyorum annem için mi kılıyorum acaba diye ama namazımdan memnunum başörtümden deyil bir bez parçası olarak bakıyorum anneme dedim ama asla derini yüzerim dedi bağırdı ablamda öyle kitaplar okudum ferace giymeyi denedim olmadı Allahımı seviyorum ama başörtüm deyil zorla venim görwvim Allah kapan demiş ama olmuyor gelmiyor içimden tiksiniyorum annemgilde ayrı her şey zorla lütfen yardım edin.

  2. Aleykum selam. Örtünmek Allah’ın bir emridir. İbadetleri yapmak elbette nefse zor gelebilir. Zorlayarak bir şeyi yaptırmak bazı yerlerde yanlış olabilir. Her ne kadar hatalı gördüğün bazı şeyler olsa da esasen ailen iyiliğini istemektedirler. Allah’a iman eden ve hesap gününde sana bunun hesabının sorulacağına iman eden bir mümin olarak Allah’a bol bol dua ederek sana kolaylaştırmasını dilemelisin. Bir kadın için en önemli ve nefsine en ağır gelebilecek olan ibadet örtünmesidir. Ama her zor amelin karşılığı da büyük olur. Cennete girip mükafatını aldığında insan dünyadaki tüm hayatı sıkıntı içinde bile geçmişse hepsini unutur.

    • Arif Selim Bey en önemli ibadet demişsiniz, dayandırdığınız dini bir kaynak var mı? Kendinizce en önemli ibadet mi?

  3. Selamun aleykum. Bir kadın için en önemli ve nefsine de en ağır gelebilecek olan ibadet demek istedik. Namaz nasıl farz ise bir müslüman kadın için örtünmek de öyle farzdır. Bunu ifade ederken bir kesin cümle kullanmadık. Gelebilecek ve olabilecek şeklinde söyleyerek önemine vurgu yapmak istedik.

  4. Şöyle bir gerçek var ve akıl denen nimeti azcık kullanın ve gözünüzü açın. Başörtü tesettur vs. Bunlar tabiki bi bez parçası önemli olan sen bunu isteyerek kalpten yapıyormusun ki birde erkek olupta kadınin tek yapması gerekenin örtüymus gibi konuşmayın. Unutmayın. Allah kalplere bakar sen kalbini güzellestirdikten sonra sana hem maddi hem manevi herşeyi verir. Allahın nimetini insanlardan kısıtlamayin. Kendi dar zihninizde yok bu çok günah çok eftal laflari ile dininizi kimseye değil kendinize ispatlayin. Bırakın da bi zahmet günah sevap kefesini Allah belirlesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.