Dini Soru / Sorular / İnanmakla İnanmamak arasındayım

İnanmakla İnanmamak arasındayım

Sponsorlu Bağlantılar

Soru

İnanmakla İnanmamak arasındayım yardım istiyorum

Hocam o kadar çok günahım tövbe bozmuşluğum varki üstelik Allahı tanımıyorum kuranı açıp bir kere bakmadım baksamda anlayamam çünkü arapça tam ortada kaldım elim kolum bağlı vicdanım beni asla rahat bırakmıyor geçmişte işlemiş olduğum günahlara karşı bana yol gösterin lütfen. Sizden başka sığınacak bir Allahım için bana doğru yolu gösterin ne yapmam gerek ne okumalıyım mealmi okumalıyım tefsir derseniz tefsir çok uzun okuyamam.

Cevaplar
Bin değil, milyon kere bile tövbeni bozmuşsan ve Allah’ım beni affet dersen yinede Allah seni affeder. Bundan asla şüphe etme. Kuranın arapça olması onu anlamaya engel değildir. Çünkü bize kuranı, peygamberi ve dinimiz öğreten her türlü Türkçe kitaplarımız vardır. Sana ilk önce Diyanetin İslam ilmihali kitabını okumanı tavsiye ederim.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Muhabbet kuşum öldü çok üzgünüm başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

3 Yorumlar

  1. Ben Tanrıya sonsuz bir sevgi besliyor , neredeyse onu hiç aklımdan çıkartmıyorum . bazen kendi kendime onunla konuşur gibi yapıyor ona dert yanıyor ve sadece ondan medet umuyorum. ancak ben hiç bir dine inanmıyorum .. neden bilmiyorum ancak hiç bir dinin var olabileceğine inanmıyorum . elbette ki sebepleri var bu durumun . ancak merak ediyorum ; sonsuzlukta benim yerim nedir islam a göre ?

  2. İman etmiş olduğun ilah eğer Allah ise, ki ondan başka tek bir ilah yoktur, peygamberlere iman edilmesini emreden de odur. İslama göre böyle bir durumun hükmü küfürdür. Ebedi bir alemde sonsuz bir kayba uğramamak için İslama uymanı tavsiye ederim.

  3. Evliyaların hayatlarını okursan Allah’ı nasıl tanıdıklarını görebilirsin, Allah’ı en iyi tanıyan peygamberimizdir ayrıca.
    Bir de sana Allah’ı anlatan hocaları dinlemen gerekir, içinde aşk oluşur nasipse.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.