Dini Soru / Sorular / İmtihan dünyası

İmtihan dünyası

Sponsorlu Bağlantılar

Soru

Hocam, selamün aleyküm, ben size çok önceden yazmıştım (2 tane zihinsel engelli kardeşlerim var babam ilgisiz annem psikolojik rahatsız diye) hocam biz bu dünyaya gerçekten imtihan edilmeye gelmişiz her geçen gün iyice buna emin oluyorum bu seferde benim babamın çok fazla mal varlığı olduğu halde bizi zor durumda bırakıyor evimiz kira ay sonunu zor getiriyoruz bazen 5-10 tl ile 2-3 hafta geçirmeye çalışıyoruz o kadar zor durumda bırakıyor bizi oysa şuan şehrimizin en gözde yerlerinden birinde 600bin değerinde arsası var ve çevresinde hastane bulunan başka bir arsası var orası içinde 800 bin tl değer biçiyorlar ama biz bildiğiniz sürünüyoruz açta kalmiyoruz çok şükür ama sürekli her şeyden kısıyoruz babam emekli SSK dan oradan gelen maaşı ile gecinmeye çalışıyoruz kardeşlerimin de bakım aylığı var ama onlarında zaten kendilerine harcıyoruz tuvalet ihtiyaçlarınıda kendileri karşılayamadigindan bez ve pantolon almamız gerekiyor sürekli bunun gibi ihtiyaçlarına gidiyor. babaannem ile dedeminde bı gelirleri yok onların faturaları ihtiyaçları da babam karşılıyor işçi emekli maaşı ile kira iki evin faturası yiyecek içecek derken ay sonunda ekmek alacak paramız kalmadığı günler bile oluyor babamla kaç defa ben olayım annem olsun konuştuk arsalardan bari sadece ev alacak kadar kısmını sat gerisi kalsın dedik ama halen inat ediyor biz konuşurken bizi dinlememek için uyuyor babam 55 yaşında bu yaşından sonra kendini yorma al ev otur diyoruz ama babam sürünmeyi çok mu seviyor anlamıyorum hocam hiç bı fırsatı değerlendirmiyor 15 temmuz günü beni külliyeye davet ettiler babam izin vermediği için gidemedim o günden beri ağlıyorum kaçırdığım çok değerli fırsata Cumhurbaşkanımız ile görüşme imkanım bile olabilirdi ama babamım bilinçsiz anlamsız davranışları yüzünden.

Artık ne yapacağımı şaşırdım annem bı yandan kardeşlerim bı yandan babamın bu kuru inadi bı yandan tabiri caizse varlık içinde yokluk yaşatıyor babam bize geri kafalı diye bı tabir varya hocam babam tam öyle külliyeye davet edildim oraya göndermedi ya babam benim gözümde silik karakter gibi bı sey artık içimden sevgi güven gibi şeyler gelmiyor da neyse diyorum kendimi avutuyorum. Eskiden babam ilgisiz diye üzülürdüm şimdiden sonra artık babam bana ilgilense bile benim ona içimden gelmiyor ne sevgi ne güler yüz bile. 20 yaşına giricem bı kac ay sonra yaşıtlarım hep basit şeylerle uğraşırken ben çevremde kimsenin kaldıramayacağı şeylerin altında boğuluyor gibi hissedemiyorum hocam yakın zamanda psikolojik tedavi almaya başlıycam öyle bunalıyorum herkes ayrı ilgi istiyor herkes yoruyor bu dunyanin imtihan dünyası olduğunu bilmesem sonunda Rabbimin rızası olacağına inanmasam inanın çekilecek çile değil. çok uzattım kurusa bakmayın hocam kimseye anlatılmıyor Burda da yazdıkca yazasim geldi. Hocam benim sizden isteğim babamın düşüncelerini fikirlerini geliştirmek için bir dua bir fikir bir tavsiye.. Allah razı olsun sizden, Rabbim iki cihanda da en güzel makamlarda ağırlasın sizi.

Cevaplar
Aleykum selam kardeşim. Herkesin imtihanı farklı olur. Allah, sana da bunlarla imtihan olmayı dilemiş. Allah’a şükürler et ki, bunun farkında ve şuurunda olan birisisin. Sabırlı ol ve isyan etme. Çözüm yollarını aramalı ve dualarda bulunmaya devam et. Dua etme konusunda ise, beş vakit namazlardan sonra Allah’ın sana imtihanı kolaylaştırması ve babanın ıslah olması için dua etmeni tavsiye ederim. Allah’a emanet ol.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Harcırah almak caiz mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.