Dini Soru / Sorular / İkna etme duası

İkna etme duası

Sponsorlu Bağlantılar

İkna etme duası

Soru

Selamun aleykum hocam. Birisi var onu mutlaka ikna etmem gerekiyor. Ancak çok zor bir insan, bu insanı ikna edebileceğim bir ikna duası var mıdır? Eğer varsa lütfen verir misiniz.

Cevap

Aleykum selam. Dualarda mutlaka dikkat edilmesi gereken şey duanın helal bir şey için yapılmasıdır. Haram ve günahlar için dua edilmesi caiz değildir. Meşru olan bir istek için birini ikna etmek isteyen şu duayı edebilir:

Sabah namazından sonra kıbleye dönük olarak 100 defa aşağıdaki dua okunur ve Allahtan dileğinizi istersiniz.
La havle vela kuvvete illa billhil Aliyyil Azim.Allahümme inni es-elüke ya Kadimü ya Daim.Ya Vitru ya Ehadü Ya Samed.Ya hayyü ya Kayyum ya zelCelali vel ikram.Feintevellev fekul hasbiyallahü la ilahe illa hü.Aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbül Arşil Azim.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İslamda kırkı çıkan bebeğe ne yapılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: kocayı ikna etme duası, ikna etme duası, birini ikna etmek için okunacak dua, ikna duası, babayı ikna etme duası

İlgini Çekebilir

Öfkeli iken küfür etmek

Sponsorlu Bağlantılar Soru Selamun aleykum hocam, çok zor durumdayım lütfen yardımcı olun. Ben öfkeli bir …

Rüyada başı açık olduğunu görmek

Sponsorlu Bağlantılar Soru Ben kapalı bi kızım.hoşlandığım erkek rüyamda beni açık görüyor.üst üste gördüm böyle …

5 Yorumlar

  1. Selamun aleyküm ben 20 yaşındayım ve 5 yıldır sevdiğim kkonuştuğum birisi var biz artık aramızda bir ssöz bir nişan olsun iistiyoruz onun ailesi bbiliyor ve iistiyor benim bbabamın haberi yok ve onunla nasıl konusucam bilemiyorum cçünkü evlenmeme çok ters bizim mmemleketler de ayrıoolunca iyice kkuplere binecek annem ssöylemeye kkorkuyor ssanırım kendi de pek istemiyor dua önerirmisiniz razi olsun bir tanissinlar karşı cikmasinlar babam birsey diyemesin Allah razi olsun

  2. Aleykum selam kardeşim. Daha bir adım atmadan isteyip istemeyeceğini bilmezsin. Erkek ailesi gidip tanışmaları ve kızı bir kere istemeleri gerekir. Bunun elbet bir yolu bulunur. Dileklerin kabulü için hacet namazı kılarak dua edebilirsin.

  3. Bn kapalıyım açılmam gerekiyo başım çok agriyo doktorada gttm bişey demedi saçımı topuz yapınca çok ağrı aşağıda ördüğüm zaman hiç ağrımıyo bundan dolayı açılmamış gerekiyo eşim ikna olmuyo ikna etmek için napabilirim?

    • Saçlarını topuz yapmak zorunda değilsin. Daha farklı şekillerde ve rahat edeceğin şekilde bağlayabilir ve örtebilirsin. Böyle bir hataya düşme, bu şeytanın sana kurduğu bir tuzaktır.

  4. Benim sevdiğim benden ayrildı ama ben onu unutamiyorum yalvariyorum nuh diyor peygamber demiyor ne okusamda ikna edebilsem onu cevaplarmisınız lütfen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.