Dini Soru / Güncel Konular / İçimde huzursuzluk var ne yapmalıyım

İçimde huzursuzluk var ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar

Soru 

Selamun aleyküm ben daha öncede yazmıştım yaklaşık 3 aydır içimde huzursuzluk var ne yaptıysam gitmedi çevreme karşı iyiyim güzel konuşuyorum ama içimdeki huzursuzluk beni konuşmaktan alıkoyuyor hiç bişey yapasım gelmiyor bu sıkıntı ara ara artıyor çok bunaltıyor beni kimseyle sorunum yok ama yine de gitmiyor aklıma olumsuz şeyler geliyor bunları söyleyince ya da uygulayınca daha kötü oluyorum sonra diyorum ki bak bu seni kötü etti bi daha söyleme ya da yapma bisüre sonra sanki içimde başka biri beni yönendiriyormuş gibi aklıma gelenleri yapmamı ya da söylememi istiyor söyleyince rahatlıcaksın diyor söyleyince çevremdekilerle kötü oluyorum daha çok üzülüyorum lütfen yardım edin ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.

Cevap

Aleykum selam hanım kardeşim. Bu iç huzursuzluklar Allah’ın izniyle geçicidir. Mutlaka 5 vakit namazlarını kıl ve her namazdan sonra dua et. Eğer güvenilir ve bilgili bir kimse varsa ona danışarak destek alabilirsin. En büyük yardımcı olan ve seni daima işiten bilen ve seni asla yalnız bırakmayan Allah olduğunu unutma.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlilikte gelin kaynana sorunları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

3 Yorumlar

 1. İçimde huzursuzluk var ne yapmalıyım
  Soru

  Nişanlıyım ama içimde hep mutsuzluk huzursuzluk sıkıntı var neden böyle oluyor mutlu olamıyorum ne yapmam lazım nişanlıma karşı soğukluk oluyor ne yapmalıyım şimdi?

  Cevaplar
  İçine gelen huzursuzluğun mutlaka bir nedeni vardır. Eğer bu huzursuzluk nişanlına karşı ise bunun nedenlerini öğrenmeli ve çözmelisin. Herşeyi kafaya takmak ve gereksiz şeyleri düşünerek kendisini huzursuz etmek çok yanlıştır.

 2. Hangi duaları okumalıyım huzursuzluk için?

 3. “Eûzü bi kelimâtillâhi’t-tâmmâti min gadabihî ve şerri ibâdihî ve min hemezâti’ş-şeytâni ve en yahdurûn.”

  ANLAMI:

  “Allah’ın bana kızmasından, kulların kötülüklerinden, şeytanın vesveselerinden ve bana kurduğu tuzaklardan Allah’ın tam kelimelerine sığınırım.”

  AÇIKLAMA:

  Hz. Hâlid bin Velid (ra) bir gün Peygamber Efendimiz’e (sav) gelerek:

  “Yâ Rasûlâllah, içimde korku ve sıkıntı var, insanlardan uzaklaşmak istiyorum.” dedi. Peygamber Efendimiz (sav) O’na: “Yatacağın zaman bu duayı okursan, o hallerden kurtulursun.” buyurmuştur.

  Böyle durumlarda bu duaya sabah-akşam temiz bir niyetle en az yedi gün devam edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.