Dini Soru / Sorular / Haksızlık karşısında ne yapmalı

Haksızlık karşısında ne yapmalı

Sponsorlu Bağlantılar

Haksızlık karşısında ne yapmalı

Soru

Haksızlık karşısından ne yapmam gerekir ?

Yapilan hakszliklar insanlarin yanina kalir mi ? Iftira atip arakadan is cevirip her turlu cirkefligi yapanlar su an cok mutlu dort dortluk hayat sürüyorlar her gün gözüme sokup göstermek icin her türlü yolu deniyorlar. Rabbime teslim edip zaman zaman beddua ettigim oluyor. Beni de ailemi de cok uzdukleri icin bazen dayanamayip beddua ediyorum diye bana geri doner mi?. Elimde olmuyor gercekten benim en guzel gunlerimi zehir ettiler ailemi uzduler susup her turlu terbiyesizliklerine karsi terbiyemi bozmadikca hala ayni seytanlikla benim canimi yakmak icin ellerinden geleni yapiyorlar. En hassas noktam haksızliga ugramakdir. Artik dayanamiyorum bu durumda ne yapmam gerekiyor. Rabbime nasil dua etmeliyim. Bana yasattiklarinin 5 kati beterini cekerler insallah diye surekli dua ediyorum gunah oluyor mu?

Cevap

Selamun aleykum kardeşim. Sabredenlere mükafatları hesapsız ve sınırsız verilecektir. Beddua demek iyi duanın zıddı demektir. Eğer Allah dilerse kabul eder veya dilerse reddeder. Yine Allah isterse ileri bir zamanda bunu kabul eder. Eğer beddua ile haksızlık ediliyorsa Allah dilerse onu edene döndürmeye kadirdir. Mümkün olduğunca Allah’a havale edin. Elbette Allah hiç kimsenin hakkını kimsenin yanına bırakmaz. Bu haksızlık karşısında susun manasına gelmez. Müslüman zulüm yapmalıdır nede zulme uğramalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Sanal ortamda zina başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: haksızlık karşısında ne yapmalıyız

İlgini Çekebilir

Vesvese beni bitirdi

Sponsorlu Bağlantılar Soru Hocam vesvese beni bitirdi. artık. çok çaresizim. gusul abdesti konusunda çok vesvesem …

Nişanlım cinsel ilişki istiyor

Sponsorlu Bağlantılar Soru Sözlüm bana sürekli cinsel yakınlaşmalarda bulunuyor. Öyleki bana bayan ilacı bile içirtti. …

2 Yorumlar

  1. Hocam hem akrabamız hem komşumuz olan biri ailesiyle birlikte bana ve aileme saldırıyor.Babam ortopedik özürlü fitne fesadla babamı dövdürtmeye çalıştı.Her türlü zarar veriyor bizlere.Oysa ailem kimsenin kötülüğünü istemez.Herkese bize düşman yaptı.Babam özürlü ve hiç erkek kardeşim olmadığı için bize zulüm ediyor rahatlıkla.Ben dayanamıyorum artık ne yapmalıyım.Yıllarca dua ettim lakin sonuç hep aynı.Bana yardım edin!

    • Allah yardımcınız olsun. Mümkün mertebe o kişilerden uzak durmaya çalışın. Size yardımcı olabilecek birileri varsa mutlaka yardım isteyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.