Dini Soru / Sorular / Günahlarımdan korkuyorum

Günahlarımdan korkuyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Günahlarımdan korkuyorum

Soru

Bir müslüman nasıl yaşamalı? belki çok basit bir soru ama cidden yaşamak bana zor geliyor herşey günah birini yapmasak farkında olmadan birini yapıyoruz nasıl yaşayacağız? Herşey de günah varsa giyim kuşam namaz oruç yapmayanlar cezası var yapıyoruz bu sefer de kabul olmuyorsa cehennemde düşünüyorum kendimi. Kafayı yeme noktasına geliyorum öbür dünyayı kıyametin ne zaman kopacağını düşünüyorum çıkış yolu bulamıyorum ve bu da hayatımı olumsuz etkliyor yaşamak istemiyorum ölmekten değil amelimden korkuyorum sevdiklerimi kaybettim onların yanına gitmek istiyorum. Aslında ne istediğimi de bilmiyorum.

Cevap

Allah’ın gazabı varsa rahmeti de vardır ve rahmeti gazabını geçmiştir. Biz korku ve umut arasında iki kanatlı kuş gibi olmalıyız. Ne haddi aşmalıyız nede tembelliğe kapılmalıyız. Siz anlaşılan tek taraflı düşünüyorsunuz halbuki her iki yönünü de öğrenmeli ve okumalısınız. Şu hadisi iyi anlamaya çalışırsanız bu bile size yeter:

Eğer bir mü’min, Efendimizin buyurduğu gibi, ilâhî azabın korkunçluğunu bilseydi, cennet ümidine kapılmazdı.

Bir kâfir de ilâhî rahmetin ne kadar kuşatıcı olduğunu bilseydi, cennetten ümidini kesmezdi.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Sanal ortamda zina başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Aşırı vesveseliyim

Sponsorlu Bağlantılar Aşırı vesveseliyim Soru Hocam ben vesveselnıyorum çocuklugumdan berı içimden bırses bana kımseye guvenmememı …

Rüyada acısız doğum yapmak

Sponsorlu Bağlantılar Rüyada acısız doğum yapmak Soru Hayirli gunler hocam ,ben bekar bir kizim. Ruyamda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.