Dini Soru / Güncel Konular / Evliyken zina edenin tövbesi

Evliyken zina edenin tövbesi

Sponsorlu Bağlantılar

Soru

Merhaba hocam.

Eşinden ayrı ama henüz boşanmamış iken zina günahını işleyen bir kadının tevbesi nasıl olmalıdır. Bunu ayri oldugu esine itiraf etmistir ve her gün asaglaniyordur her türlü küfürü isitiyordur. Ayrica esi ondan yüklü bir tazminat almistir kredi cektirterek. Hocam kadin cok pisman isledigi günahin farkindadir ama eski esi onu per perisan ediyor yani öyle bir psikolojik baski ve küfür altindaki o kadin tekrar aklini oynatmamasi icin günaha düsmemesi icin ne yapmalidir.

Cevap

Merhaba. Böyle bir günah elbette büyük bir günahtır ve haramdır. Ama bunu eşine itiraf etmesi gerekmez. Bundan tövbe etmeli ve günahını gizlemeli idi. Artık bu saatten sonra yuvasını kurtarma imkanı varsa kurtarır ama bu imkan kalmamışsa eşi ile anlaşarak boşanabilirler. Psikolojik açıdan ve kendisine edilen haksızlıklardan dolayı ise mutlaka güvendiği yakınlarından destek almalıdır. Bu günahı işlemiş olsa bile kendisine zulüm edilmesini hakkediyor anlamına asla gelmiyor. Bu adama öyle bir ortam sağlamamalıdır öyle bir fırsat vermemelidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlilikte gelin kaynana sorunları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Evlilikte gelin kaynana sorunları

Sponsorlu Bağlantılar Evlilikte gelin kaynana sorunları Soru Selamun aleykum hocam Ben eşimle ilk defa Türkiye …

Vesvese nedir nasıl kurtuluruz

Sponsorlu Bağlantılar Vesvese nedir nasıl kurtulunur Soru Selamun Aleykum Bende şu an vesvese durumu var. …

2 Yorumlar

  1. Hocam zina yapmış evli biri tövbe etse evliliğini eskisi gibi iffetli bir şekilde yaşayamaz mı. Çok pişman olmuş çok tövbe ediyor eşini çok seviyor ne yapmalı

  2. Tövbe edeni Allah affeder. Eğer zina yapan gerçekten pişman olur ve asla bir daha o haramlara girmezse Allah da tövbesini kabul eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.