Dini Soru / Güncel Konular / Evlilikte gelin kaynana sorunları

Evlilikte gelin kaynana sorunları

Sponsorlu Bağlantılar

Evlilikte gelin kaynana sorunları

Soru

Selamun aleykum hocam

Ben eşimle ilk defa Türkiye ye izine geldim ve annemin ablasında kaldık. Bir takım şeyler yaşandı kavgalar oldu. Şimdi teker teker herşeyi anlatırsam roman olur o yüzden kısa geçeceğim. Bu sebeplerden dolayı ve annem ablasını çok seviyor onuda izah edeyim annemin ablası olanı da olmayanı da annem anlatır ve ortalık karışır annemin ablası eşime kafirin doğurdu ermeni sıpası bi takım şeyler söyledi. Annemle konuşurken eşim sinirden annemin ablasına otur kafir dedi bunun üstüne annem gelinine sensin kafir dedi ve eşimde anneme sensin diye hitab edip durumu düşünebilirsiniz kavga üstüne kavga. Hocam 8 senelik evliyim 3 tane çocuğum var şu an ayrılma eşiğindeyiz.
Ve izindeyiz ne yapmam gerekiyor nasıl davrancam bilmiyom kime kızacam bilmiyorum bi yorumda bulunursanız sevinirim.

Allah razi olsun

Cevap

Maalesef hata üzerine hata olmuş. Bu tür durumlarda sabırlı iradeli ve ağırbaşlı davranmak gerekiyor. Olaylara hızlı ve aceleci yaklaşmadan olayı yatıştıran taraf olmak gerekir. Eğer yardımına başvurabileceğiniz bir aile büyüğünüz varsa aklı selim bir şekilde olayı çözme yoluna başvurunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kumar Neden Haramdır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Vesvese nedir nasıl kurtuluruz

Sponsorlu Bağlantılar Vesvese nedir nasıl kurtulunur Soru Selamun Aleykum Bende şu an vesvese durumu var. …

Sevgilimi seviyorum ama ailem istemiyor

Sponsorlu Bağlantılar Soru Sevdiğim bir cocuk var ailemle tanıştırdım istemeye gelecekler ama ailem istemiyor hem …

2 Yorumlar

  1. Herkesin güzel efendi ahlaklı gelini olurken bizim neden ahlaksız terbiyesiz milletin huzurunu bozan bir tip gelinimiz olmuş yani biz ne yaptık da böyle pislikler arasında kaldık bunun bağırıp çağırıp borazan sesini dinlemek için mi bu dünyaya geldim ben gerçekten Allah herşeyin en kötüsü bize vermiş Allah bizi sevmiyor diye her günümüzü mahvediyor bizi rezil ediyor niye Allah böyle bize her kötülüğü veriyor anlayamıyorum?

  2. Bunun bir çok nedenleri olabilir ama öncelikle bunun size bir imtihan vesilesi olduğunu bilmelisiniz. Sorunları en güzel şekilde çözmeye çalışın. Ona hatalarını anlayabileceği uygun bir üslup ile anlatın. Ona örnek olun ve ona doğru yolu siz gösterin. Önemli olan çözüm üretmektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.