Dini Soru / Sorular / Eşim bana haksızlık ediyor

Eşim bana haksızlık ediyor

Sponsorlu Bağlantılar

Eşim bana haksızlık ediyor

Soru

Ben 1 buçuk senedir evliyim. Annem hayatta değil yetim büyüdüm ailem de başka şehirde. Kaynanamgilden ayrı oturuyorum. Evlendiğim günden beri eşim beni herkese ezdirdi. Köle gibi davrandılar bana. Kaynanam ağır küfürler etti eşimin hiç sesi çıkmadı. Büyük gelinleri beni hep aşağıladı yine kocamın sesi çıkmadı. Kocamın ablaları kocamı bana karşı kışkırttılar kocam da hep beni itti kaktı. Kaynanam oğlunu benle paylaşamıyor diye oğlunu doldurup evime yolladı o da eve gelip bana kufurler edip dövdü. Ben kimseye kötü birşey demedim birşey yapmadım. Sadece kocamla mutlu olmak istedim. Şuan hamileyim eşim yine dolduruşa gelip beni dövdü mezardaki anneme küfür etti sulaleme küfür etti. Bebeğin duşse de ondan kurtulsam dedi duşmanca vurdu bana. Benim de başım döndü yere düştüm kafam yarıldı. Hastaneye bile götürmedi annesi yanıma geldi canın cehenneme fesatlık yapıyosun sen oğlumu bizden kopardın bıktık senden dedi kocam yine ses çıkarmadı. Kafam kanıyorken bilebenle kavga etti kaynanam ve kocam.

Ben bu son olaydan sonra eşimden uzak duruyorum selamdan öte muhabbetim yok ama o hâlâ kendisini savunuyo. Bu durumu aileme anlatamıyorum korkuyorum. Allaha sığındım beni sahipsiz görüp ustume bu kadar gelmeleri canıma tak etti. Ne yapmalıyım bilmiyorum anlatacak kimsem yok çok çaresizim. Ben kocamdan habersiz eve misafir almam kocamdan habersiz dışarı bakkala bile gitmem. Namazlarımı aksatmam. Öyle çirkef birisi de değilim. Ama artık katlanamıyorum sizce ne yapmalıyım bunda dinimizin yeri nedir?

Cevaplar
Sevgili kardeşim, Allah sana güzel kapılar açsın inşaAllah. Bazı insanlara iyilik etmeyi bile nasip etmiyor Allah. Üzülme, bu çektiğin sıkıntıların günahlarına kefaret olsun, böyle dua et. Eşin ya da ailesi sana vuramaz, kul hakkına giriyorlar, haberleri yok. Sen ise ailenden kim varsa haber ver, sana destek olacak insanlar mutlaka vardır. Eşin neden böyle davranıyor konuşmalısınız. Evli kaldığı sürece, sana sahip çıkmak zorundadır. Eğer seni istemiyorsa da bunu açıkça söylemelidir. Devamlı dayak atayım, hem de benim karım olsun lüksü, hiç bir erkeğin hakkı değildir. Ailenden destek iste. Hamilesin, çocuğuna zarar gelebilir, elini çabuk tut.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Muhabbet kuşum öldü çok üzgünüm başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.