Dini Soru / Sorular / Cinsel içerikli videolar izlemek günah mı

Cinsel içerikli videolar izlemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar

Cinsel içerikli videolar izlemek günah mı

Soru

Hocam af edersiniz ama ben bazen bilgisayarımdan müstehcen görüntüler izliyorum bunun göz zinası olduğunu biliyorum. Yalnız bilgisayarın hemen üstünde bir saat var ve bu saatin bir köşesinde Allah yazılı küçük bir kağıt var haliyle aklıma geliyor küfre girecek bir iş yapıyor muyum diye. Ayrıca bilgisayarın hemen üstündeki kitaplık dolabında da sanırım arapça yazılmış dinimizle ilgili ayet veya hadis var bu durumda ben küfre girer miyim ekstradan günah mıdır 100 lerce kez haşa acaba saygısızlığa girer mi?

Cevap

Selamun aleykum. Bunun haram olduğunu söylüyorsunuz ve hiç rahatsız olmadan da nasıl daha az günah olabilir diye soruyorsunuz! Evet bir mukaddes şeyin yanında bir günahın olması daha da çirkindir ama bunun olmaması demek, günah değildir veya daha az günahtır anlamına gelir mi onu biz bilemeyiz ancak Allah bilir. Bir günahı işlerken o günahı hafife alarak yapmak Allah korusun işte o zaman kişiyi küfre sokar. Siz bunu tamamen terketmeye ve tövbe etmeye yönelin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Sanal ortamda zina başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Aşırı vesveseliyim

Sponsorlu Bağlantılar Aşırı vesveseliyim Soru Hocam ben vesveselnıyorum çocuklugumdan berı içimden bırses bana kımseye guvenmememı …

Rüyada acısız doğum yapmak

Sponsorlu Bağlantılar Rüyada acısız doğum yapmak Soru Hayirli gunler hocam ,ben bekar bir kizim. Ruyamda …

2 Yorumlar

 1. Selamun aleykum.
  Hocam bi sorum olacaktı.Mesela televizyon film vs. İzlerken karşımıza açık saçık şeyler çıksa cinsellik vs. ve bunları gördükten sonra hocam bi akıntımsı bişey oluyor mezidir diyorum hocam fakat böyle görüntüler gördüğümüzde meni bile gelse şehvetsiz olarak meni gelmiş sayılabilir mi sonuçta biz istemeden karşımıza gelen görüntüler.

  _

  Hocam 2 tane sorum olacaktı. Öncelikle selamün aleyküm.
  1.soru Mezi titreme ile de gelebilir mi.
  Hocam televizyonda diziye bakıyordum aklım cinsel şeylere kaydı ve titreme oldu.Ama baktığımda meni ya da mezi sıvısı yoktu ama oramda bi hareket vardı .Ben bayanım hocam.

  _

  Hocam Selamün aleyküm cinsel içerikli bişeye istemeden bakmakla (hocam örnek normal dizi izlerken öpüşme sahnesi cinsel sahne vs. denk gelse sinemada falan)meni gelirse istemeden orgazm olunursa gusül gerekir mi
  Hocam yani bakarak mastürbasyon yapmadan meni gelse gusül gerekir mi?

 2. – Aleykum selam. İnsanın şehvetinin harekete geçmesi ile mezi akabilir. Ama meni sadece orgazm olunca çıkar ve bunu mezi ile karıştırmak mümkün değildir.

  – Bayanlarda meydana gelen titreme ile bir boşalma olmazsa bu guslü gerektirmez.

  – Orgazm olan kişi her ne durumda olursa olsun cünüp olur ve gusül gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.