Dini Soru / Zina için tövbe etmek

Zina için tövbe etmek

Soru

Merhabalar . ben 21 yaşında istanbulda üniversite öğrencisiyim . Yaklaşık 1 yıl önce tanıştığım kız arkadaşımla birbirimizi çok sevmeye başladık ve günah olduğunun farkında olmamıza rağmen zina ettik . Son zamanlarda kız arkadaşım gece uyandığında yanında birinin varlığını hissetmeye başladı. Bende de huzursuzluk başladı ve tövbe edip bu kötü şeyleri bırakma kararı aldık.

Tövbe edip namaza başlamak istiyoruz . Ciddi bir ilişkimiz var ve evliliğe doğru gidiyoruz kız arkadaşımın ailesiyle tanıştım gayette anlaşıyoruz . Tövbe etmemiz durumunda bu geçmişte yaşadığımız günahlar evlilikte sıkıntı olur mu ? ve bendeki huzursuzluk ile kız arkadaşımın gece uyandığında yanında birini hissetmesi neye yorumlanır ? çok teşekkürler.

Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba kardeşim. Allah sizi affetsin. Bir ilişki ne kadar ciddi olursa olsun arada nikah yoksa Allah katında bu ilişki zinadan başka bir şey değildir. Biz de ancak bu gözle bakarız. Madem seviyorsunuz o halde neden hala evli değilsiniz ve bu yaşanan sıkıntılar da size uyarı olabilir. Hiç vakit kaybetmeyin, evlenin. Şeytanın hileleri bitmez; düğün yaza olsun, çeyiz hazır olsun, para biriktir sonra evlenirsin diye insana türlü vesveseler verir şeytan. Çünkü günahtan çıkmasını istemez. Selametle.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR