Dini Soru / Vicdan azabı çekiyorum

Vicdan azabı çekiyorum

Soru

Sa hocam ben evli ve iki çocuklu biriyim. Ben çok büyük bi hata yaptım ve şuan çok vicdan azabı çekiyorum işyerinde bayan bi arkadaşım vardı biraz yoldan çıkmış biriydi elimden geldiği kadar onu yola getirmeye çalıştım sayende namaza başladı tesettüre girdi ama ben bunları yaparken nefsime yenildim ve bir ilişki yaşadım ve daha fazla günaha girmemek için ona dini nikah kiydim sonra eşim bu olanlari bi şekilde öğrendi ve böyle biseyi kabul edemeyeceğini benden ayrılmak istediğini söyledi ben eşimi ve cocuklarimi kaybetmeyi göze alamadığım için ondan ayrıldım ben ona hiç bir vaatte bulunmadım ancak eşim kabul ederse 2. Eş olarak olabileceğini söyledim hocam ben çok büyük azap çekiyorum eşimi seviyorum ondan ayrılmak istemiyorum ama onuda öyle bıraktığım için çok azap çekiyorum ne yapmam lazım bilemiyorum benim kiydigim o nikah gecerlimidir sizce ne yapmalıyım eğer bu işe devam edersem eşimi ve cocuklarimi kaybedicem etmesem vicdanım onu ortada bırakmaya razı gelmiyo benim bu isde günahım nedir hocam.

Sponsorlu Bağlantılar

Aleykum selam. Birine faydalı olabilirsin ama bir erkek ve yabancı bir kadın bu şekilde fayda yerine belkide çok daha fazla günaha bile girebilirler. Böyle bir yardımı bir kadına havale ederek yapabilirdin.

Artık olan olmuş ve bu sana bir ders olmalıdır. Eğer nikahı gizli kıymışsanız bu zaten geçersiz bir nikahtır. Şu durumda senin önceliğin eşin, çocukların ve yuvan olmalıdır. Asıl vicdanın yuvan için sızlamalıdır. Öbür ilişkin hem şüphe ve hata doludur hemde yuvana zarardır.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR