Dini Soru / Vesveseler beynimi kemiriyor

Vesveseler beynimi kemiriyor

Soru

Selam un aleyhime hocam ben daha öncede buna benzer sorular sordum ben şunu sormuştum insanlar olecegini hissedermi diye ben bunu benzer soru sordum ve v esvesedir önem sene dediler ama bn bunların cevabını alsam bile surekli üzerinde duruyorum gezdiğim mutlu olduğumda ic sesim beynim bana gerçekmiş gibi hissettiriyor ölümle ilgili hersyi kendime mal edip surekli dusunuyorum üzerinde durup kendimi korkutuyorum bn bundan nasıl kurtulcam ne kadar atmak istesem gel gör su ic sesim icim kalbim beynim aynı şeyleri söylüyor destikce destiriyor bana yardımcınız için sağ olun şimdiden hep arastirdiklarim okuduklarim beynimde namaz kilsam ne bileyim cok tuaf tabi ölümü dusunucez ama derin her gün değil yardım edin bu vesveseden nasıl kurtulcam ben şimdiden sağ olun iyi gunler.

2
Selamun aleyküm hocam ALLAHIN selamı üzerinize olsun hocam ben 16/17 yaşında bir gencim fazla arkadaş çevresi olmayan ve sürekli evde oturan biriyim çok küçük yaştan beri bazı sıkıntılar yaşıyorum örneğin ben bir ürünü düz koyarken onu ters koy yoksa sevdiğine bu olur şu olur gibi sesler duyuyor gibiyim sanki içimde iki taraf birbirini yiyor bu durumda ne derslerime odaklanabiliyorum nede aileme yazıp silmekten birileriyle konuşmaktan bile korkar hale geldim.
Ayrıca bazen canım birşey istediğinde veya tahmin ettiğim birşeyin olması istediğinde lisanını benim bile çözemediğim şekilde bazı kelimeler çıkıyor ağzımdan o gün istediğim şey gerçekleşiyor istediğim şeyi rüyamda görüyor ve rüyalarımı ben yönetiyormuşum gibi oluyor istediğim yerlere gidip oraları geziyorum ve uyandığımda bunları yaşamışcasına durumlar ile karşılaşıyorum vesvese surelerinden dualara kadar herşey okuyorum ama bu davranış benim içimi yer bitiriyor beni toplumdan uzak kalmaya itiyor yalnızlık içerisinde kalıyorum.

Sponsorlu Bağlantılar

Aleykum selam değerli kardeşim. İnsanlar ne zaman öleceklerini asla ve kesinlikle bilemezler. Senin bu yaptığın sadece bir vesvesedir. Bunu önemseme çünkü bunun sana sadece üzüntü olarak zararı olur. Öyle bir şey yoktur. Ve emin ol ki bir gün bunu atlattığında kendine bakıp güleceksin ve ne kadar lüzumu olmayan şeyler yüzünden üzüldüğüne yanacaksın. Allah yardımcın olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Aleykum selam kardeşim. Şunu yaparsan şöyle olur veya yok onu böyle şöyle yap gibi düşüncelerin hiç bir değeri ve geçerliliği yoktur. Bunu düşünmene dahi gerek yoktur çünkü öyle bir şey olmaz ve öyle bir durum yoktur. Zaman zaman bu tür rüyalar görmek normaldir bu rüyalar insanın çok yoğun bir duygusal süreçten geçtiği için görülebilir. Bunlardan kurtulmak için arkadaş çevresine girmelisin ve daha sosyal olabilmek için gayret göstermelisin.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR