Dini Soru / Unutkanlık neden olur islami

Unutkanlık neden olur islami

Soru

Merhaba 4 sene önce eşimin babanne si vefat etmişti onu ziyarete gitmiştim . Mezarlığın üstünü temizlemek istedim. Hemen temizlemeye başladım ve temizledim. Ve ben o mezarlığı temizleyene kadar kayın pederim hiç sesini çıkarmadı sonra arkamı döndüğümde Kayın pederim başka mezarın üstünde duruyordu sordum orda ne yapiyosun diye oda bana babanne ne dua okuyorum dedi ve ben bir başkasının mezarını temizlemisim farkında deilim. Bugünde babamın mezarlığına gittim eşimle ve mezarlığın üstünde çok güzel güller vardı biraz onları sevdim mezarlığın yanına oturdum dua etmeye başladım. Eşim bir anda sen neden ordan dedi bende nasıl yani babama dua okuyorum dedim. O da bana yannis mezarın başındasın dedi. O an çok tuhaf oldum .gerçi o kişiye de dua ettim ama neden böyle bişey oluyo sizce?

Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba kardeşim. Unutmak kişinin durumuna göre meydana gelmesi çoğu kere normaldir. Bu yaştan, yaşam şartlarından veya iş yoğunluğu gibi nedenlerden dolayı insan bazı şeyleri elbette unutabilir.

Hâfıza nimetinin şükrünü eda edebilmek ve onu yaratılışına uygun olarak en güzel şekilde kullanabilmek için,

– Öncelikle zihinlerin silkelenmesine,

– Gözlerin harama kapanmasına,

– Mâlâyâniyâtın terk edilmesine,

– Sistemli düşünceye,

– İhtiyaç miktarınca düzenli yeme-içmeye,

– Sadece yetecek kadar uyumaya,

– Tefekkür ile dimağı sürekli işletip geliştirmeye,

– Dağarcıktaki tıkanıklıkları istiğfar ve zikir sayesinde açmaya,

– Hâfızayı istidadını aşkın hale getirmesi için Hafîz-i Zülcelâl’e ilticaya ve bir de en bereketli zaman dilimleri olan seher vakitlerini kollayarak fiilî dua adına intizamlı çalışmaya ihtiyaç vardır.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR