Dini Soru / Tuğrul kuşu nedir

Tuğrul kuşu nedir

Soru

Selamün aleyküm türk boyu kayıların hayvanı kızıl şahindir türk destanlarında 30 kuş büyüklüğünde dev bir kuş türklere yardım eder ve onları kanatlarının altına alır ve yaralarını sarar(araştırdım islama ters değil).

Geçmişte peygamberlerin böyle bir kuşu var mıydı veya bildiğimiz bir kızıl şahini olan peygamber varmıydı allaha emanet olun.

Ve küçük ek sorumda küçüklüğümden beri dualarımda bir mübarek zatı çok severim hep onun gibi olmak isterim hep içimde olan bu zata duydugum sevgiyi(peygamber,evliya değil savaşcı ve isimlerimiz aynı) allah içime boşuna koymaz zaten ondan şüphem yok bir gün onun izinden gitmeme izin vericek onu rehber alayım onun yaptıklarını yapayım diye mi o zata yakınlık duyuyorum bi mahşer sorusu sordum gitti 😀

Sponsorlu Bağlantılar

Aleykum selam. Peygamberlerin öyle bir kuşa sahip oldukları hakkında bir bilgiye sahip değiliz. İnsan birisinden etkilenebilir veya onun gibi olmak isteyebilir. Bu illa da öyle olacak veya bunu Allah öyle istiyor diyedir diyemeyiz. O kimse yeter ki salih bir kimse olsun. Salih biri olduktan sonra onun yaptıklarını yapmakta bir sakınca yoktur.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR