Dini Soru / Sevmek bu kadar acı verir mi

Sevmek bu kadar acı verir mi

Soru

Iki sene önce biriyle tanıştım namaz kılmıyor arada içiyordu kötü çevre birde ve benimle tanışmak istedi anne baba ayrı olduğu için aile sevgisi görmeyip hatalar yapıp günahlar istedi . Ben olduğu gibi kabul edip fakat şart koyup namaz kılıp kötü aliskanliklrni bırakmasını istedim tamam dedi görüştüm ve Allah Rizasi için sevdim yardım etmek istedim ve gün geldi aileye açtık konuyu önce abim falan görüştü sicak bakmadilar tekrar denedim bu sefer araştırıp geçmişini ogrenip tamamen vazgeçmemi istediler tam da herşeyden uzaklaşmış namazina başlarken ayrıldım ailemin rizasi olmadan birşey yapamadım .

Çok sevdim gerçekten Allah bilir ya kötülüğünü istemedim nolursa olsun yanindayim diye söz verdim ama ardimda hakkını odemedigim annemi bırakıp gidemedim çok canım yaniyor nolur hocam yardım edin vicdan azabi çekiyorum yalnis mi yaptım ben ?

Sponsorlu Bağlantılar

Allah sıkıntını gidersin ve içini ferahlandırsın. Faydalı ve hayırlı bir işe haram karıştırarak yapmak da doğru değildir.

Helal bir şekilde evlilik için aileni iyilik ve güzellikle ikna etmek için uğraşabilirsin. Ama ailen, anne ve babanın rızasını sakın bırakma. Bilemezsin, belkide Allah bu durumu senin için çok daha hayırlı kılmış olabilir.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR