Dini Soru / Sevgilimle dini nikah kıymak istiyorum

Sevgilimle dini nikah kıymak istiyorum

Soru

Selamun aleykum hocam ben dinine bağlı 22 yaşında bir gencim kız arkadaşım var onunla ciddi düşünüyorum evleneceğin ailelerimiz de arkamızdan da kız arkadaşımın okulunun bitmesine 3 yıl var kötü bişi yapmıyoruz ama konuşmamız elele tutuşmamız bile caiz değil biliyoruz 5 vakit namazımı kılarken kız arkadaşımla olan bu durumum beni rahatsız ediyor imam nikahı kıymayı düşündük ama kız arkadaşımın ailesi buna izin vermeyebilir ve imam nikahı hakkında yeterli bir bilgiye sahip değiliz ve başka ne yapmalıyız bizi bu konu da bilgilendirirseniz çok seviniriz çok teşekkürler.

Sponsorlu Bağlantılar

Aleykum selam kardeşim. Bu durumda iki şeyden birisini yapmanız gerekir. Öncelikle evlilik için bir adım atmak ve ilk fırsatta hemen evlenmektir. Zaten sevmenin çaresi de evliliktir. İkincisi ise evlenme imkanı olana kadar haramlardan uzak bir şekilde ve sabırla beklemektir. Allah yardımcınız olsun.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR