Dini Soru / Sevgilim tarafından kullanıldım

Sevgilim tarafından kullanıldım

Soru

Hocam birini sevdim ve bana geçmişinin temiz olduğunu haramdan kaçındığını hayatında kimse olmadığını söyledi gel zaman git zaman bağlılık aşk sevgi arttı kendine bağladı ondan sonra aramızda geçen bi hadise oldu karı koca olduk diyebilirim iki tarafında isteği doğrultusunda gerçekleşti ben ise ona güvenmiş kafamdaki o kişiye daha doğrusu anlattığı o kişiye inanmıştım çok istemiştim eşim hayat arkadaşım bellemiştim sırtımdaki o sorumluluğun farkındaydım lakin sonradan bu kızın temiz olmadığı 2-3 sene kadar birden fazla kişilerle defalarca ters ilişki yaşadığını öğrendim ve kendiside bu geçmişi sonradan onayladı yani aylarca gözümün içine baka baka beni kullandı yalanlarla yaşadı ve bir defada aldatmış beni.

Ben tabi bunları öğrenince bana fazla ağır geldi bitirmeye korktum allahtan korktuğum için onunla sadece 1 defa yaşadığım ilişki yüzünden bitiremedim evlenirim seninle yinede mecburum buna dedim ve bitiremedim ama soğuk davranışlarımı soğuk konuşmalarımı yaptıklarını ve aldatmasını aylarca yalan söylemesini beni salak yerine koymasını geçmişindeki onca yaptığın haram işi yüzüne vurdum ve kaldıramadı kendi bitirmek istedi bitirirken beddualar etti.

Bu beddualar tutarmı hocam ben çok kötü kandırıldım çok büyük haksızlığa uğradım çok büyük yalanlarla aldatıldım yinede devam etmeye çalıştım ama bu yaptıklarını sorgulamamı kaldıramadı beddualar etti bitirdi beddualar tutarmı cevaplarsanız sevinirim? 🙁

Sponsorlu Bağlantılar

Her ikiniz haramda aynı sayılırsınız çünkü dini nikah olmadan bir ilişki olmuşsa bu bir zinadır haramdır. Onun geçmişini öğrendikten sonra evlenmekten vazgeçme herkesin hakkıdır. Artık bundan sonra tövbe istiğfar etmelisiniz. Beddualar Allah’a aittir bunu biz bilemeyiz. Ama tövbe edeni Allah bağışlar yeter ki kul samimi ve ihlaslı olsun.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR