Dini Soru / Rüyada nur suresini okumak ne anlama gelir

Rüyada nur suresini okumak ne anlama gelir

Soru

3_4 hafta önce hiç aklımda yokken rüyamda kurandan türkçe tercüme sure okuyorum nur suresi 55. ayet olduğunu farkediyorum ezberlemeye çalışırken bir anda rüyadan uyandım.Kuran daki sureleri isim olarak bilirim ama 55.ayet olarak görüyorum kendime bakıyorum depresyonda çıkmazda kendime güveni olmayan zayıf karakterli bir insanım panik sosyal ankisiyete yaşayan borç içinde bazen Allah’ın varlığını açık açık sorgulayan bu dünya niye böyle niye zulüm haksızlık tecavüz e Allah müsade ediyor deyip ALLAHın olmadigina kanaat getirip sonra Evren kainatı düşünüp bir yaratıcı nın olduğuna kanaat getirip tekrar iman eden ,5 vakit namaz kılmayan,porno izleme günahını işleyen beter bir insanım. ama hayatım boyunca ALLAH’ın yardımı nı gözler dururum canım sıkıldıkça arada bir o ayeti okur dururum bu rüya bana ne anlatıyor.

__

Yaklaşık 3-4 hafta önce hiç bir surette aklımda yokken o gece rüyamda kurandan bir ayeti türkçe okuyup ezberlemeye calisiyordum ve o sürenin isminin nur suresi ve 55.ayet olduğunu farkediyorum ve bir anda uyandım sabah namazına az bir vakit vardı şaşkınlıkla o sureye canım sıkıldıkça bakar dururum o surenin de manasına layık biri değil im sizce nedir bunun manası ?

Sponsorlu Bağlantılar

Değerli kardeşim. Bu rüyadan kendine güzel bir ders çıkarabilirsin. İlla manası şudur diyemeyiz ama hayırlı ve güzel rüyalardır. Tövbe istiğfar et ve kendine çeki düzen ver. İlk olarak namaz kılmakla başlamalısın.

Nur suresi 55. ayette şöyle buyrulmaktadır:
Allah, içinizden, iman edip de salih ameller işleyenlere, kendilerinden önce geçenleri egemen kıldığı gibi onları da yeryüzünde mutlaka egemen kılacağına, onlar için hoşnut ve razı olduğu dinlerini iyice yerleştireceğine, yaşadıkları korkularının ardından kendilerini mutlaka emniyete kavuşturacağına dair vaadde bulunmuştur. Onlar bana kulluk eder ve bana hiçbir şeyi ortak koşmazlar. Artık bundan sonra kimler inkâr ederse, işte onlar fasıkların ta kendileridir.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR