Dini Soru / Ölümden korkuyorum ne yapmalıyım

Ölümden korkuyorum ne yapmalıyım

Soru

Çok sağ olun selim hocam ruyami yorumlamissiniz rüya çok etkiledi bin bendede olum korkusu da vardı hocam bilirsiniz güzel yazmışsınız ama ic sesim surekli ruyayi başka yorumluyor neymiş olecekmisim ölümüne isaret is bunlar ne hocam vesvese mi rüya surekli aklımda huzurumu ailemi etkiliyor ic sesim diyor yani sen oleceksin diyor öleceğini gormussun diyor o kazdigin mezara gireceksin diyo bu vesvese mi nasıl kurtulcam düşünmek istemesemde dusunuyorum aklim orda aramıyorum farklı yorumluyor icim.

Kusura bakmayın şunu unuttum bnm bu rüyadan etkilenmen kardeşimin arkadaşı olmuştu anlatmış üç arkadaş mezarlik görmüş birbirlerine dikkat edin demis biri olmuş b nde diyorum ki b nde kendi mezarimi kaldım diyorum korku kapladı bin hocam dedim kendi kendime rüyam çıkarsa ölürsem diye hocam birde hocam bn çok takıntılı olduğum icin mi bu kadar etkilenip farklı yorumluyorum yoksa vesvese icimi yiyor sikiyor yani rüyam hayırlıdaimi hocam seytan beni birakmiyor yakamı fırsat kolluyor yazık nokta mi kötü dusunmemdemi vesvese mi hocam rüya hala aklımda huzurumu bozdu kotkuyorum.

__

Selim ho cam ruyami yorumlamissinizc sag olun teşekkür ederim ama b neden içimdeki sıkıntı huzursuzluk gitmedi rüya hala aklımda ve beynimi icimi t etikliyor korkutuyor beni ne yapi cam böyle surekli rüyaya gidiyor aklim ve kötü birsey olacakmış olecekmisim gibi geliyor başıma birsey gelecekmiş gibi korkuyorum neden böyle oldum bn yemek yerken temizlik yaparken herşey yaparken aklımda artık b unaldim bn nevyapicam vesvesmi bu takintimi yoksa bn takıntılı olduğum icin bu kadar kafaya takip unutuyorum neden icim sıkılıyor kötü birsey olacakmış gibi korkuyorum aylar önce sıkıntı çektim aynı onun gibi oldum icim sıkkın yardim rüya çıkmıyor aklımdan bana birsey olacakmış gibi aklıma rüya geldiğinde elim ayağım kesiliyor korkuyorum RABBIMIN adını bile anlamıyorum öylece kenara oturup ölümü beklemeyi istiyorum off yardim selim hocam neden sikintimin biri bitir biri başlar yoksa iş bndemi bitiyor kızma bile bakalım gelmiyor korkuyorum rüyadan

__

Kusura bakmayın yazdigim cevap yayınlanmadı herhalde tekrar yazıyorum hocam ruyami güzel yorumlamissiniz ama bnm için neden huzursuz ruyami dusunuyorum ic sesim bu bir isaret oleceksin mezara gireceksin diye bu ruyayi gördüm ha bugün ha yarın olecem diye bekliyorum korkar oldum bn napicam böyle ara ara kalbim arıyor korku kaplıyor bn bu korkuyla napicammmm ruya aklımda hep bin olumsuz etkiliyor hayatımı olumsuz etkiliyor kızıma eşime bakmaktan vazgeçiyorum ne olur birsey söyleyin

__

Merhaba hocam bn bir bayanim bunu biliyorsunuz bu yazılarımı ALLAH rızası için okuyup cevapların lütfen bn size ruya sormuştum rüyamda kendi mezarimi kaziyordum ve sizde cevaplamissiniz çok sağ olun bn yoruldum herseyi kafaya takmak istemiyorum bana yardim edin ruyamin cevabını aldığım halde icim sıkıntılı çünkü aklımda şöyle sorular var demiştim kardeşimin arkadaşı olmuştu bunların ucu rüyasında mezarlik görmüş birbirlerine dikkat edin demişler bir tane çocuk boğularak oldu ve su an aklıma bu rüya üstüne bu geldi ve kendi kendime bndemi olu cem olumumemi isaret gibi şeyler var icim sikiliyor korkuyorum ha bugün ha yarın olecem gibi bn yoruldum bn bu durumda ne yapi cam çok korkuyorum atmak istesem atamiyorum bn aklıma bn bir turlu şeyler geliyor napicam hocam bn icim huzursuz sıkkın bn kendimi bosunami skiyorum yoksa onuda bilemiyorum su an aklımda bu rüya var ha böyle olacak ha şöyle ya yarın kafama birsey düşerse ölürsem ölümü bekliyorum resmen delircem neredeyse selim hocam bn neden bu kadar taktım rüyaya Vesvese mi takintimi evhammi ne bu ne anlam veremedim lütfen aydinlatin su yüreğimi
__

Hocam bn ruyami neden kafamdan atamiyorum neden ya aklıma çok şeyler geliyor mesala şöyle anlatayım mesala benim rahmetli teyzem öleceğini rüyasında görmüş ölen biri boş mezar yanında seni yanima alocam demis teyzemde bunu komşulara anlatmış komşular gülmüş
Sonra teyzem oldu rahatsızlandı ve kardeşimin arkadaşı ölmeden önce mezarlik görmüş e arkadaş dikkat edin kendinize demişler birbirlerini olen cocuk faceye bn oluyorum demis boğularak oldu ve bn bunları ara ara düşünüyordum gorurmuyum diye ve bu sabah rüyamda kendi mezarimi kaziyordum rüyanın yorumunu yazmışsınız ama bn neden kötü şeyler dusunuyorum eşime kızıma bakamıyorum neden hocam herseyi kötüye görüyorum şeytanın işi olabilir mi vesvese olabilir mi ic sesim oleceksin yakında diyor ic sesim teyzen o genç çocuk gibi oleceksin diyor yardim bundan önce çok ruyayi böyle kafaya taktım agladim korktum bn napicam onu söyleyin kendimi bosunami yipratiyom ne olur hayattan zevk alamıyorum taktım bu rüyaya.

Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba hanım kardeşim. Günde bir sefer sorular yayınlanıyor ve cevaplanıyor. Çok yoğunluk olduğu durumlarda ise bu bazen iki veya üç güne çıkabiliyor. Onun için çok sormanın bir faydası yok maalesef.

Rüyanı yorumladık ve asıl olarak rüyan çok hayırlı ve herkese görülmesi nasip olmayan bir rüya görmüşsün. Senin buna rağmen korku yaşaman sadece vesveseden ve kafanda büyütmekten ibarettir.

Sana sık sık söylediğim gibi sana vesveseler geldiğinde hemen kendini başka şeylerle meşgul et. Örneğin sevdiğin bir şeyi oku, bir filim izle, bir arkadaşınla konuş veya yanına bir arkadaşını davet et. Eğer imkanın varsa haftada en azından bir defa dini bir sohbete katılmanın faydası olur.

Sorularını sor kafana ne takılırsa ne zaman istersen ve ne kadar istersen sorabilirsin. Buraya yazmasak bile emin ol ki sana sık sık dua ediyoruz.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR