Dini Soru / Ölüm korkusu tedavisi

Ölüm korkusu tedavisi

Soru

Mesela kendı kendıme dıtorumkı ınsanlar olecegını bılemez hıssedemez dıyorum ıcım kafam badka konusuyo dıyokı tm bılrmez ama hısseder olur dıyo sende bılmıyon hıssedıyon dıyo oleceksın dıyo kızıma satılsam aklıma tum bnlar gelıyo yoruldum hocam bn yardım edın artık bana vesvesemı gercekten yoksa gercekmı esıme dıyorum bn ne zaman olucem dıyom esım ne bıleyım bn dıyo kızıyo okadar o derece kotuyum bn elım ayagım tıtrıyo takıntımı vesvesemı kuruntumu hocam. seytan olecekmısım gıbı hısler verıyo bastırıyor.

Hocam sızınle soyle sıkontımı ozetlıyeyım bn bılıyosunuz sızın sıtenızı ınternette gezerken rasgele buldum ve sormustum sorumu dogum oncesı bnde ufak telek vesvese vardı dogum sonrası kızımı dogurdum zor donemdı olum korkusu olucem korkusu bn olursem kızıma kım bakar korkusu bnde baslamıstı bnde ınternetten arastırma yapmıstım olumle ılgılı vıdı yazılar bunlar kafamda yer atmıstı ve bnı etkılemıstı sıze sordum vesvese dedınız ama bn yıne tekrar aynı soruları sordum sag olun cevap vermıstınız ve hala kafamı beynımı kalbımı mesgul eden sorular car dogruyu yanlısı kotuyu ıyıgı bıle dusuneöıyorum artık.

Sızce bnm yasadıklarım vesvesemı vesvese nedır bılmıyodum bn atartırdıkca ogrendım gıtmedıgım hoca gıtmedıgım doktor ılac kalmadı hep yarım bıraktım takıntılıyım bırı vana bırsey dese olumle ılgılı konussa veya kendısı ıcın olucem galıba dese etkılenıyorum yoruldum artık bır kızım ce hamıleyım napıcagımı sasırmıs yorulmus kafa karısıkloyla hayata devam edıyorum seytanın vesvesenın yuzunden hayatım alt ust oldu evde ne temızlık ne yemek hıc bırsey yapasım gelmıyo sureklı beynım olum olum ne zaman olucem bırsene sonra bıray sonra yarınmı bugunmu dıye beklıyorum hayatımı olumsuz etkılıyo namazkarımı kılmaya nıyetlensem nasışsa oleceksın kılsan ne olacak gıbı sozler hısler ıcımde

Bitmeyen sıkıntı bnı boguyor adeta sureklı brynımde su dusunceler cesvese olup olmadıgını soyleyın kızıma bakıyorum ıcjmden gecıyo oluceksın evlatların yetım kalacak nıye cocuk yaptın zaten oleceksın olumle ılgılı konusulsa bn kotu oluyorum yakında sende oleceksın dıyo ıcımı dıkan bırsey var olecekmısım gıbı hısler verıyo namaz kılsam nıyetlensem yok dıyo beynım ıcım hoca yalam soyluyo ınsanlar olecegını hıssedıyo sende hıssedıyon oleceksın gıbı hısler sıkıntı verıyo kuran okusam namaz kılmaya nıyetlensem kafam karısıyo oleceksın dıyor.

Bunları yazarken bıle ıcım sıkılıyo patlıyo adedeta sakın dursam yıne vescese oleceksın cehenneme gıdeceksın bu zamana kadar kılmamıssın dıyo sımdı kılma kışlarsan oleceksın anlatamıyorum ıcım cok sıkkın hocam kurtarın lutfen bu ıllet yakaladı bnı zamanımı ne zaman olucem dıye bekler oldum seytan ınsanın kagadını karıstırabılırmı olumle ılgılı vesvesr verırmı bnde oldugı gıbı.

Sponsorlu Bağlantılar

Sevgili kardeşim, ya cevaplarımızı okumuyorsun ya da üstünkörü okuyorsun. Bir insanı tatmin edebilecek her cevabı verdik ancak sen hala aynı noktadasın. Sen kendin bir adım atmazsan sana doktorun bile yardım edemez. Mutlaka bir psikoloğa gitmelisin, gerek görürse seni psikiyatra yönlendirecektir. Ve tedavi olmadan bu düşüncelerden sıyrılman mümkün değildir.
Selametle.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR