Dini Soru / Ölüm hissi

Ölüm hissi

Soru

Hocam selamun aleyküm.ismim muhammed. Ben dün yatsı namazını kılıyordum. Biraz geç kaldım 12:30 gibi kılıyordum. Bu arada namaza da 1.5 hafta önce başladım yaşım 22 biraz geç kaldım ama aklım başına erdi nihayet. Vitir namazının son rekatını kılarken aklıma birden namazdan sonra öleceksin diye bir düşünce geldi. Kendi kendime işte beynim oyun oynuyor dur filan dedim. Hocam ruküya gidince ayaklarımdan resmen can çekildi uyuştu soğudu hissettim. Secdeye giderken göğsüme kadar çıktı bu uyuşukluk. Ve dedim ki ciddi bu namazdan sonra son nefesimi vereceğim kurtuluş yok dedim. Salli barik okurken kalbim yerinden çıkacak gibi atmaya başladı nefes almakta zorluk çektim hocam. Başım döndü anlatamayacağım şeyler artık gözüm filan görmüyordu. Selam verdim ve çok kötü bir durumda kalkıp kendimi babamgilin odaya attım. Biraz orda soluklandım kendime geldim. Odama gidince yine içim bi daraldı. Oturma odasına gidip 1-1:30 saat boyunca ayetel kursi nas felak okudum ve sonra rahatladım. Hocam ama içimde bir korku var bu yüzden. Nedir sizce bu durum bi fikriniz var mı. Cevabınız için allah razı olsun. Hayırlı günler.

Sponsorlu Bağlantılar

Aleykum selam Muhammed kardeşim. Hepimiz vaktimiz geldiğinde öleceğiz. Ne güzel namazını kılıyorsun, müslüman ölümden değil, imansız ölmekten korkar. İşte bu sebeple de hayatımıza son derece dikkat ederek yaşamalıyız. MaazAllah imansız ölüm, bir insanın bittiği andır. Yoksa ölüm kadar güzel bir vuslat var mı? Rabb’ine, Peygamber efendimize (sav) ve diğer sevdiklerine kavuşacaksın. İşte böyle düşün ve rahatla. Sana gelen düşünce şeytandandır, bunu bil. Namazına adapte ol, başka şeyler düşünme. İnşirah Suresini her namazdan sonra ve bunaldığın anlarda oku kardeşim.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR