Dini Soru / Namazı bırakmak

Namazı bırakmak

Soru

Vesvese yüzünden namazı bırakmak

Hocam artik namazida biraktim bu illet vesvese ve kafa karişikligi yūzunden nerde yanliş yapiyorum acaba hep hayatimda gel gitler var biktim usandim ibadetten soğudum bunu söylerken bile kendimi degersiz ve ot gibi hissediyorum hayatta yaşamamin anlami kalmiyo yavaş yavaş ne safmişim önceki sikintilarimin yūzunden eşimi kizimi ūzmedigim insan kalmadi o zamanlar öyle zor durumdaydimki anlamiyordum şimdi dūşunuyorumda boşunaymiş şimdi ise ibadet edemez hala geldim sirf bu rūya yuzunden kafa karişikligi yūzunden beynim susmuyo sūrekli konuşuyo bana en çok korku veriyo vesvesemi degilmi diye teretturt içindeyim artik rabbim bana iki kiz evladi vermiş ve yakinda dogum yapicam kafamda beynimde ise sūrekli şu dūşunceler artik bunlarin ve hissin benden oldugunu hissediyor gibiyim birileri ben öluyom cenazeme gel dese ondan bile mana çikariyorum sonra annem köyde ve ben bursada yaşadigim için ve hamileligimden dolayi gidemiyorum onlari ziyarete annem sūrekli özledigini söyluyo bende annem ölucektemi böyle söyluyo diyom artik saglikli bile dūşunemiyorum kafamda sirf bu ruya bu ruyayi gormesem aslinda hiç sorunum yok ama taktim bir kere kafam beynim hislerim rūyamin çikicagina ve bir yil sonra ölecegimin hisleri veriyo verdikçe korkularim artiyo ibadetlerimi biraktim bende çunku bu kafa karişikliyla namaz kilmiyorum sūrekli beynim öleceksin omrun az diyo çocuklarin yetim ve ūvey anneye kalicak dayaklar yiyecekler gibi kobuşmalar hisler geliyo bu durumum piskolojikmi vesvesemi bndenmi geçiyo boşmu kafam karişti yoksa olmayacak şeyler yūzunden kendimimi yipratiyom.
artik ūmitsizlik yaklaştikça yaklaşti bana napicam bilemez oldum sizede hak vermek lzm ugraşiyorsunuz benim gibi biriyle tūm bu yaptiklarim vesvese degilde kendi dūşuncemmiş gibi hisler var.

Sponsorlu Bağlantılar

Tüm bu yaşadıkların vesveseleri çok kafaya takmaktan dolayıdır. Boş yere kendini yıpratıyorsun. Bırak vesvese istediği kadar gelsin bunlara önem verme. Eğer bunu yaparsan Allah’ın izniyle geçecektir.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR