Dini Soru / Namaz kılmak istiyorum ama kılamıyorum neden

Namaz kılmak istiyorum ama kılamıyorum neden

Soru

Ben hep vicdan azabı çekiyorum namaz kılmıyorum diye yeteri düzeyde ibadetlerimi yerine getiremiyorum aslında imkan var zaman var çalışıyorum fakat çalıştığım yerde de namaz kılmaya vaktim var hep kılıp bırakıyorum kılmadığım her gün içinde vicdan azabı çekiyorum etrafımdaki insanların yarısından fazlası kılmıyor onlar beni bağlamaz biliyorum dua ediyorum hep iman gücüm kuvvetlensin diye.

Bir gün o kadar içten dua ettim ki Allahım içime öyle bişey girsin ki ancak namaz kılarsam geçsin o korku … O duayı ettiğimden bu yana içime ölüm korkusu girdi Zorluyor beni bu durum. İçimdeki hissiyatta namazını kılarsan o korku gidecek diyor … Bu konu hakkındaki yorumunuz nedir ilk defa açıklıyorum tşk.

Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba kardeşim. Ölümü her gün düşünen, akıllı insandır. Ölümü unutmak gafil insanın işidir, Allah korusun bizleri gafletten. Namaz ile insan, Allah yoluna girer ve nafile ibadetlerle Allah’a yaklaşır. Bu bir kutsi hadiste geçmektedir. Yani Rabb’imizin sevgisini kazanmamız için namaz şarttır. Namaz olmadan kendimizi iyi hissedemeyiz. İmanı kuvvetlendirmek lazımdır yoksa son nefeste imanı muhafaza etmek kolay olmaz. İsterse çevrende kimse kılmasın, sen kendine bak, herkes kabirde tek başına hesap verecek. Ahiretini bile bile tehlikeye atma. Allah’a emanet ol kardeşim.

Sponsorlu Bağlantılar

selamun aleyküm arkadaşlar bu yaşıma kadar Allaha şükür bütün namazlarımı kılamasam da yinede kılabildiklerimi kılıyorum ancak kılmak istediklerimi de kılamıyorum ve üzerimde hep üşengeçlik hissi var bu hissi nasıl üzerimden atabilirim ve nasıl sağlıklı bir şekilde namaz kılabilirim ? YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM TEŞEKKÜRLER…

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR