Dini Soru / Mastürbasyon ne zaman caizdir

Mastürbasyon ne zaman caizdir

Soru

Hocam merhaba öncelikle çok utanıyorum bunu sormaktan. Ben önceden çok mastürbasyon çekerdim çok mutsuzdum Allaha söz vere vere bu huyumu bıraktım ama bazen aklıma geliyo dayanamıyorum ama yinede kendime hakim oluyorum. Fakat bir keresinde kendime hakim olamadım baska bir sey düşünemez oldum aklımdan cıkmadı çok önemli bir sınavım vardı yaptım. Sonra yemin ettim bir daha yaparsam gün yüzü görmek nasip olmasın dedim fakat nefsime hakim olamıyorum yine öyle başka birşey düşünemez olursam ve yaparsam yeminimi bozmuş olurmuyum? Çünkü ben o zaman baktığımda internette başka bir şey düşünemez olduğunuzda yapılması lazım olduğunu okumuştum. Ben yemini bozmak istiyorum bunu yine yapmıcam ama Allaha verdiğim sözü çiğersem daha kötü olur çok pişmanım yemin ettiğime. Ne yapıcağımı bilemiyorum lütfen yardım edin. Ve bakireyim ben bunu yaptıktan sonra duş gusül almam gerek mi? Allah rızası için yardım edin.

Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba hanım kardeşim. Eğer yemin etmiş ve bozmuşsan sana yemin kefareti gerekir ve yeminin bozulmuş olur. Beddua ise kesinlikle doğru bir şey değildir ve bundan tövbe etmelisin bir daha da beddua etmemelisin. Mastürbasyon, eğer zinaya düşecek şekilde nefsine hakim olamayacak dereceye gelirsen yapman caizdir. Bunun dışında alışkanlık haline getirme.

Mastürbasyon yaparak boşalan kadın veya erkek gusül alması gerekir.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR