Dini Soru / Kuranı yırtıp basmak

Kuranı yırtıp basmak

Soru

Kendini dindar sanan aşırı baskıcı bir ailem var. Ekonomik olarak durumumuz çok iyi değil.Her mübarek gecelerde şiddetli kavgalar yaparız. Babam sürekli hor görür annem kandil günü bari rahat durun dediği zaman öfekeden bilmem ne yapayım kandilini dedim. O zaman çıkar o boynundaki cevşeni takma neden takıyorsun çok mu lazım sana diye uzatınca daha çok kızdım muskayı yere attım üstüne bastım çiğnedim. İçinde benim anne baba adım ve özel dualar vardı. Çok kızgınım hala. Namaz kılan biriydim ama böyle iğrenç gerginlikler beni etkiliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu sana bir ders olsun çünkü bu hareket gerçekten çok tehlikeli ve çirkin bir şeydir. Hem anne babaya kötü sözler söylemek hemde içinde ayetler olan bir şeyi ayaklar altına almak çok ama çok tehlikelidir. Bundan hemen tövbe istiğfar et ve asla bir daha öyle bir şeyi işleme.

Sabırla, dua ile ve namaz ile Allah’tan yardım istemelisin. Allah gönül ve iman yokluğunu vermesin. Çünkü gerçek zenginlik iman zenginliğidir ve gerçek fakirlik ise iman ve ibadet fakirliğidir.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR