Dini Soru / Kul hakkı yiyen

Kul hakkı yiyen

Soru

Selamün aleyküm benim kiracı olarak oturduum evde yan daireyle elektrik sayçlarımuz ortak benim dairede süzme sayaç var. Daireye taşındığım ilk ay yan daireye de benden on Gün sonra bir Suriyeli aile taşındı. Her iki dairede de elektrikli soba kullanılmakta elektrik faturası 230 lira gelmiş ben eve taşınırken sayaç okunmamış ve bu ay bana düşen fatura hesaplanamadığı için çekişmeye düştük Suriyeli aile yaşlı karı ve koca ben tek yaşoyotım ve gündüzleri çalışıyorum çoğu geceler mesaiye kalıyor gece on bir veya onikilerde eve geliyorum onlar diyor ki biz geç taşındık o bizden önceden beri yakıyor faturanın çöpü onun.

Ben diyorum ki onlar 7 gün 24 saat evdelrr ben geceleri bikaç saat yaktım artı benim elektrikli sobam termostatlı ve ekonomik onların ki küçük ayak sobası ayarsız. Bildiğim kadarı ile o sobalar daha fazla elektrik tüketir.

Ev sahibi 30 TL sini biz ödeyelim (merdiven otomatı da bizim sayaca bağlı çünkü) dediler. Siz 200ü eşit paykaşın dedi ev sahibi ben de hem onlardan bana hak geçmesin fazlalık benden gitsin önemli değil diye ve savaştan çıktıkları için hadi dedim fazlasını ben ödeyeyim ben 130 vereyim de 70 ödesinler diye düşündüm.

Ama Suriyeliler itiraz etmiş on gün az yaktık bize o kadar adka gelmez 50 den fazla vermeyiz demişler. Bu durumda 150 sini ben ödedim ama dediğim gibi bu mebla haksız olduğu kanaatindeyim. Bu durumda benim hakkım onlara geçti bence, kızdım ama helal edeyimmi ya benim hakkım onlara geçmişse ihtimali de az da olsa var kimin sobadı daha çok yaktı? kimin elektriği daha fazla yazdı hesaplanamadı çünkü hesaplanmamasının suçlusu da ev sahibidir. bunun günahı kime banamı ev sahibine mi Suriyeli kiracılara mı? Teşekkür ederim.

Sponsorlu Bağlantılar

Aleykum selam kardeşim. Bu durumda anlaşılan ortada ispat edilebilecek bir şey yoktur. Maalesef bu durumda ancak orta yolu bularak anlaşmak gerekir. Bir mümin olarak sana tavsiyemiz eğer sen fazla koymuş olsan bile bırak bu sana kıyamet gününde karşına çıkacak en güzel sadakan olsun ve onlara helal et.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR