Dini Soru / Kötü anneye nasıl davranılır

Kötü anneye nasıl davranılır

Soru

Iyi günler ben 27 yaşlarında evli bir insanım . Sorum Öz be öz anlemle ilgili olacak. Annen 45 yaşlarında ve çok sıkıntılı bir ahlaka sahip mesala hiç şükür bilmez sürekli nefret dolu söylemler içinde etrafındaki insanlardan nefret ediyor, hiç evinde durmak istemiyor , evine eşine çocuklarına hiç bağlı değil kendine göre yaşıyor günü birlik idare ediyor ailesini vs bunun gibi birçok kötü huya sahip bende ne söylediysem olmadı babam ve etrafındaki kimseyi dinlemiyor bununla ilgili ne yapabiliriz ? Birde ben annenle kalbini kırıp günah işlemek istemediğim için ve tepkimi belli etmek için bu huylarından ötürü konuşmuyorum bunun benim için Allah katında günahı varmıdır ne yapmam lazım? Saygılarımla.

Sponsorlu Bağlantılar

İyi günler kardeşim. Ne kadar doğru olmayan sorunları olasa da onu kırmadan ve kendinizden uzaklaştırmadan ona yaklaşmalısınız. Yerinde ve zamanında ve en uygun bir üslupla ona yanlışlarını anlatın. Allah yardımcınız olsun.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR