Dini Soru / Kendi kendine beddua etmek

Kendi kendine beddua etmek

Soru

Hocam öncelikle özür dilerim geçen gün sinirli iken çıldıracağım şeklinde soru sormuştum sanırım sizde yayınlamadınız o anda çok daralmıştım öyle yazdım kusura bakmayın eğer cevaplarsanız bir kez daha sorumu sormak istiyorum.

Ben ağlarken annem ağlama bedenine yazık demişti bende sinirliydim kendime anne bedenimden banane falan dedim o sırada içimden o bedenini kötü hastalıklar sarsın gibi bir şey geçti bu geçince ben daha da kötü oldum çünkü ben öyle bir şeyi ne kendime ne de bir başkasına söyleyebilirim sonra internetten nasıl tövbe etmeliyim falan diye bakmak için açtığımda da internetin çekmediğini fark ettim o sırada hadi lütfen falan diyordum yine içimde tek çekse de ben o dediğime razıyım gibi bir düşünce oluştu aynı pişmanlığı yine yaşadım ve çok korkmaya başladım.

Hocam ben öyle şeyleri söyleyemem kendime diyorum çünkü ben bırakın öyle şey söylemeyi hastalığın adını duyduğumda kaçarım lütfen bana yardım edin Allah rızası için bunlar beddua mıdır eğer beddua ise nasıl tövbe etmeliyim teşekkür ederim
Allah sizden razı olsun tekrar özür dilerim kusuruma bakmayın.
Hakkınızı helal edin.

Sponsorlu Bağlantılar

Selamun aleykum. Bunlar beddua değildir. Dini açıdan bunlar tamamen vesvese olup sana bir günahı veya sorumluluğu yoktur. Aklına gelen bu şeylere önem vermemen gerekir. Bunun çözümü budur.

Sponsorlu Bağlantılar

Hocam hayırlı akşamlar benim sürekli aklıma kendimle ilgili beddua geliyor bunları normalde asla konuşarak dil getirmem aklıma gelsin kesinlikle istemiyorum. Tövbe haşa durup dururken peygamber efendimizin yüzü suyu hürmetine atıyorum işlerin yolunda gitmesin mutlu olma başarısız ol vs bir sürü şey geliyor. Ben bu konudan çok rahatsız oluyorum hocam sabah gözümü açar açmaz peygamber efendimizi katarak aklıma direk şöyle olsun böyle olsun diye geliyor. Bazende durup dururken bana böyle böyle şeyler geliyor diye o gelenleri kendim kendime aklıma geliyor çok rahatsız oluyorum. Bunların aklıma gelmesi beni sorumlu tutmaz demi hocam.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR