Dini Soru / İslam dininde zorlama varmıdır?

İslam dininde zorlama varmıdır?

Soru

Selamun Aleyküm hocam ben sizinle bir derdimi paylaşmak istiyorum ben üniversite öğrencisiyim ben bundan 9 sene önce babam tarafından zorla kapanmaya zorlandım ve kapanmak zorunda kaldım bu olay beni yıllarca etkiledi onun sayesinde hayatımdaki tüm arkadaşlarımla arama mesafe koydum çünkü ben kapalıyken kendim normalde olduğum gibi hissetmiyordum haylada öyle hissediyorum. Yani birşeylere ben karar vermediğim için bazen namaz kılmak bile istemiyorum hatta şu aralar kılmıyorum yani babam namaz kıl diye geçen gece ayağıma vurdu beni kaldırmak için ben çok sinirlendim yani sonuçta bu benim hayatım benim tercihim diye düşünüyordum ama öyle kıl diyince daha çok yapasım gelmiyor hocam dinde zorlama var mı illede çocuğuna şunu zorla yap şöyle kapan pantolan giyemezsin diye diretmek dinde var mı eğer yoksa bu yapan babanın günahı nedir uzun bşr açıklama yaparmısınız şimdiden vereceğiniz cevap için teşekkür ederim. Hayırlı günler

Sponsorlu Bağlantılar

Bunlar babanın yada aile büyüklerinin hatalı davranışlarıdır. Yoksa din bu şekilde öğretilmesini istememiştir. Dinimizi biz, peygamberimizden öğrenmeliyiz. Babanın bu şekilde zorlamaları ve incitmeleri yanlıştır. Ama bu dindir demek değildir. Elbette baba ve anne kızına tesettürü öğretmelidir. Ama bu örnek olarak, sevdirerek ve öğreterek olmalıdır. Artık bu saatten sonra bunun bilincinde birisi olduğun anlaşılıyor. Babandan çok daha önce Allah’ın rızasını ara, ona yönel ve ona içten dua ederek yardım iste. Unutma her ne kadar sana karşı yanlışlar yapılmış olsa da, seni cennete götürecek olan namazın ve tesettüründür.

Allah’a emanet ol.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR