Dini Soru / İlluminati diye birşey varmı

İlluminati diye birşey varmı

Soru

İlluminati diye bişey varmı? Tek Gözü kapatmak üçgen gibi şeyler bunların sembolleriymis her gözünü kapatani yada göz olan şeyleri illuminatimi diye anlamaliyim meselâ bazı giyim markalarina internette bakarken kızlar tek gözünü kapatıp poz veriyo üçgen şekli nde gözünü kapatıp poz verio bunları ılluminati diyemi algilamaliyim bu markaların giyim kıyafetlerini kullanabilurmiyim böyle bir durum varsa ılluminati ile ilgili kendi kendine haram mi saymis olurum günaha girermiyim.

Sponsorlu Bağlantılar

İlluminati diye bir örgüt vardır. Günümüzde bu örgütün amacı hak ve yasal olmayan yollarla toplum ve yönetimler üzerinde etkileşimde bulunarak ele geçirmek ve hükmetmek gibi hedefleri olduğu söylenmektedir.

– İlluminati’nin tarihteki adı ise Bavyeralı İlluminati’dır. Batıl inanca, ön yargıya, dinin sosyal hayat üzerindeki etkisine, iktidarın kötüye kullanımına karşı Aydınlanma Çağı döneminde 1 Mayıs 1776’da kurulmuş bir topluluktur. İlluminati topluluğunun kurucusu Adam Weishaupt’ur.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR