Dini Soru / Helalleşme imkanı olmayan kul hakkı

Helalleşme imkanı olmayan kul hakkı

Soru

Benim iki sorum olacak

1.Şimdi benim arkadaşım bir kaç yıl önce bir arkadaşından borç almış ama vermemiş o zamanlar şuan adamı bulamiyor.

2.Bir sorum daha olcak..işe yeni başladığı zamanlarda iki kolide hediyelik eşya varmış yanlışlikla düşürmüş kırılmış bunu orda çalışan eski bir çalışana söylemiş ben kırdım diye oda söyleme işten çıkarırlar seni demis arkadaşımda söylememis o zaman 350 liralik mal varmış hepsi kirilmis kırık geldi vs demişler onuda ödememiş suan adama ödeyemiyor tepkisinden korkuyor..Misal o para ile bir fakir sevindirse olurmu?

__

Hocam merhaba ben kul hakki isledim nolur yardım edin size 2 sorum var birincisi kul hakkini gizlice versem olurmu yada gidip bir bahane ile versem mesela buldum dükkanın önünde desem olurmu ? 2. Sorum hocam hic cehenneme ugramadan cennete girmek olurmu ??

__

Selamun aleyküm hocam ben kul hakkı işledim kul hakkını ödemekten utanıyorum şöyle yapsam kul hakkını gizlice odesem olurmu hocam yada bahane ıle versen mesela işlediğim yere gidip bunu dışarda buldum buyrun olurmu lütfen yardımcı olun acıl

Sponsorlu Bağlantılar

Aleyküme Selam Kardeşim,
Kul hakkına girdiğini düşünüyorsun bir de bunun üzerine yalan söylemek bir müslümana hiç yakışmaz. Bunun için Rabbine sığın, bol bol tövbe, istiğfar et. Rabbimizin merhameti sonsuzdur. Allah’tan başka hiç kimseden korkma. Eğer imkanın varsa bu kul hakkını bir an önce kapat. Bir yalan ile değil! Doğru dürüst bir insan olarak yap bunu. Yalan seni bir yere götürmez, bilakis 2. soruna göre cehenneme gitmeden cennete gidilir mi diyorsun ya, yalan söyleyip bunu kapatmaya çalışırsan işte o zaman cehenneme kapı aralamış olursun. Doğrular seni hem bu dünyada hemde ahiret hayatında kurtaracaktır. Sakın bunu unutma!
Allah’a emanet ol.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR