Dini Soru / Hayvanlar cennete gider mi?

Hayvanlar cennete gider mi?

Soru

Bu hayatta bazı şeyler nasiptir. Hayvan sevgisi de bunlardan biri bana göre. Evimizin en küçük çocuğu, kızımız diye sevdiğimiz kedimiz birkaç gün önce öldü. Ailemizden biri gibi gördüğümüz yavrumuzun ölümüne Allah’ın takdiri deyip sabretmeye çalışıyoruz. Biliyoruz ki bu da bir imtihandır ve elbet bir mükafatı vardır. Yalnız insan özlem duyuyor. Haşa haddi de aşmamak ve sabredebilmek için de kendimizi cennette kavuşuruz inşaallah diye avutuyoruz. Acaba kedimize cennette kavuşma imkanımız var mıdır? Bildiğim kadarıyla cennete birkaç hayvan girecek. Ancak Allah nasip eder de cennete gidersek, dünyada da Allah rızası için ve cennette kavuşma umuduyla elimizden geldiğince sabretmeye çalışırsak böyle bir istekte bulunabilir miyiz acaba ?

Sponsorlu Bağlantılar

Selamun aleykum. Allah sizlere selamet versin. Sizi anlıyorum, hayvan sevgisi bambaşka bir duygudur. Cennete girersek inşaAllah Allah’tan istediğinizi isteyin, orada hiç kimse mutsuz olmayacaktır. Rabb’imiz ol der her şey olur, bunun için üzülmeyesiniz. Allah’a emanet olun.

Sponsorlu Bağlantılar

Allah razı olsun hocam teşekkür ederim.

Sponsorlu Bağlantılar

Sizden de Allah razı olsun.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR