Dini Soru / Harama bulaşmak istemiyorum

Harama bulaşmak istemiyorum

Soru

Selamun aleykum hocam ismim mustafa 1985 dogumluyum harama bulasmak istemiyorum simdiye kadar hiç zina etmedim kendimi frenliyorum çünkü ALLAH yasak etmis ama bir kızdan hoslandim talip oldum ve babama söyledim babamda ailesine iletmis kızın aileside olmaz demis bir kac defa yine aynı sekilde ilettik yine olmaz dediler bu arada kizla hiç gorusmedikte konusmadikta bunun uzerine tamam nasip degilmis deyip yoluma devam etcem ama aklıma takılıyor acaba bi dahami gitsem bide benmi konussam diye ben çözemedim hocam bir yol gosterirmisiniz birazda cekingenim ben hayırlı günler.

Sponsorlu Bağlantılar

Aleykum selam Mustafa kardeşim. Bu konuda fazla ısrar etmemek daha doğru olur. Sana olabilecek nasibi Allah sana gönderecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Selamün Aleyküm. Hocam ben iş yerimin sosyal tesisinde bir odada kalıyorum. Konaklama ücretim maaşımdan kesiliyor. Bu ücrete elektrik, su, internet gibi hizmetlerin de ücretleri dahil. Ancak interneti haftaiçlerinde akşam 7’den sabah 7’ye kadar kullanabileceğim söylendi. Bende geceden telefonumda WiFi’yi açık unutmuşum saat 7’yi geçerken gördüm ve telefonum WiFi’ye bağlı görünüyordu. Ben çok çok inçe düşünen bir insanım ve en ufak harama bulaşmak istemiyorum. Şimdi düşünüyorum acaba onların söylediği zaman dilimi haricinde bağlanıp onların elektriğini mi harcadım? Modemini mi kullanmış oldum? Bu benim hatam mı ne yapmalıyım? Acaba onlar mı interneti kapatmalıydı bu onların sorumluluğu mu? Maaşımdan bu harcadığım kısım kesilmezse maaşıma haram mı bulaşmış olur? Bu bütün maaşımı kirletir mi? gibi düşüncelere girdim hocam ben ne yapayım lütfen yardım edin? Vesvese mi yoksa?

Sponsorlu Bağlantılar

Aleykum selam. Kul hakkında ince düşünmek çok güzel ama asla buna vesvese karıştırılmamalıdır. Eğer için rahat değilse onlara durumu açıklarsın ve mesele kapanmış olur.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR