Dini Soru / Hamile kadın namazı nasıl kılar

Hamile kadın namazı nasıl kılar

Soru

Hocam acil cevap bekliyorum 🙁 hakkınızı helal edin.. 33 haftalık hamileyim namaz kılarken secdeye vardığımda göbeğim sıkışıyor kalkarken de agrim oluyor namazımi nasil kılabilirim

Sponsorlu Bağlantılar

Selamun aleykum. Hamile bir kadın hamileliğinin ilerleyen dönemlerinde rahat edebileceği şekilde namazını kılabilir. Oturarak veya öylede rahat edemezse sandalyede de kılabilir. Allah kabul etsin.

Sponsorlu Bağlantılar

Hocam ben süreleri biliyorum ancak tecvidli deil ya kabul olmazsa hesabını nsl verecem die düşünüyorum birde ayakta dururken ayak aralığını tam ayarlayamıyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Tecvitli okuman şart değildir. Yapabildiğin kadar doğru okumaya çalış. Ayakta dururkende dört parmak miktarı kadar açıklık olsun yeter. Bu aralığı ayarlamak namazın şartı değildir yani namaza zararı yoktur.

Sponsorlu Bağlantılar

Hocam ben şimdi kanepe yada sandalyede kılmaya çalışıyorum ancak videolarda incelediğim kadarıyla nasil oturarak kılınır die sadece secdeye gidemiyorum die sandalye de kılıyorum ayakta durmam gerektiği yerde duruyorum ancak secdeyi tam yapamıyorsam die düşünüyorum ilk defa oturarak kılmaya çalışıyorum…birde ben 15 yaşında hayz oldum bana oruç ve namaz bu yaştan sonra farz oluyor ve oluyorsa namaz borcum 14000 falan oluyor ben bu kazaları nasil kılmam lazım ki bitsin hocam

Sponsorlu Bağlantılar

Secdeyi yapabildiğin kadarıyla yapmaktan sorumlusun. Tam bir secde yapmak zorunda değilsin. Yani ne kadar eğilebilirsen o kadar yeterlidir.

Hayız olduğun tarihten itibaren kazalarını hesap edersin. Ayrıca kadınlar her aydan kaç gün adet oluyorlarsa onları hesaptan düşerler. Kendine bir liste yapabilirsin ve örneğin günde kaç gün kaza bilirsen o kadar kılmaya başlarsın. Her namazdan sonra bir vakit kılabilirsin. Veya günün müsait bir vaktinde bir veya daha fazla günün kazalarını kılabilirsin.

Allah yardımcın olsun ve ibadetlerinde daim kılsın.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR