Dini Soru / Güzellik duası varmı

Güzellik duası varmı

Hocam merhaba, benim sorum şu size ben Allaha şükür yüzümün güzelliğinden memnunum, namaz falan da kılıyorum, iç güzellikte önemli tabiki, benim sorum mesela sürekli dua okuyarak Allahtan yüz biçim göz şeklimi daha güzel yapmasını istesem Allah böyle bir duayı kabul edebilir mi? Haşa ben asla çirkin bılmıyorum kendimi sadece daha güzel olmak isterim mesela bir çocuk kan kanseriydi ve annesi gece ağlaya ağlaya sabaha kadar dua etmiş ve cidden sabah o tüm belirtiler geçmişti, Allahın mucizelerine sürekli tanık oluyoruz bu da mümkün mü?

Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba kardeşim. Allah duaları kabul edendir elbette. İhlasla edilen duaları işitir ve dilediğini hemen veya daha sonra kabul eder. Güzellik istemek de caizdir. Şu duayı sana tavsiye ederim.

Güzellik Duası Arapça Ve Türkçe Meali;

“Bismillahirrahmanirrahim”
“Allahümmec alni ve nuru Yusuf’a ala veçhi femen reani yuhibbuni mehabbeten”.

Anlamı;
Allah’ım, yüzümde Hz. Yusuf a.s nuru ışığı olsun. Kim beni görürse sevsin.

(Bu dua her gün beş vakit namazından sonra yedi defa okunur. Ardından ele üflenerek yüze sürülür.

Sponsorlu Bağlantılar

Ben namaz kılmıyorum bu duayı okuya bilir miyim

Sponsorlu Bağlantılar

Elbette okuyabilirsin. Ama namaz kılmak senin Allah’a olan borcundur. Birini düşün ki hem ona borçlusun, sende var, vermiyorsun ve üstüne başka şeylerde istiyorsun.

Haşa, Allah noksan sıfatlardan münezzehtir ve o cömertlerin en cömerdidir. O dilediğine dilediği kadarını verebilir.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR