Dini Soru / Günahını anlatan affedilir mi

Günahını anlatan affedilir mi

Soru

Selamun aleykum ben tövbe ettiğim gunhalari dayanamayip o anki huzünle baskalarina anlattim ve bu bir cok defa oldu. Artik umitsizlik iyice bedenimi sardi. Anlattigim icin nasil olsa affedilmez moduna giriyor insan. Ya da sen Allah tan ortmesini isterken nasil boyle bi sey yapabildin diyorum kendime. Affedilme ihtimalim var mı?

Sponsorlu Bağlantılar

Hocam bu soruya bir soru da ben eklemek istiyorum
Bazen aklımızdan öyle kötü düşünceler geçiyor ki bundan rahatsız oluyoruz ve çevremizdeki insanlar bunu fark ediyor ve neyin var diye soruyor bizde anlatıyoruz mesela aklımdan küfürlü sözler geçtiğinde ben çok rahatsız oluyorum annem de neyin var diye soruyor bende anne böyle böyle aklımdan Allah’a karşı dine karşı çok kötü küfürler geçiyor diye o aklımdan geçenleri, duyduğum rahatsızlığı anlatıyorum bunların çoğuna annem vesvese onlar seni rahatsız ediyor takılma onlara falan diye bana anlatıyor ama ben bunları anlatmanın günah olduğunu bilmiyordum hocam ben o aklımdan geçen sözleri anneme anlattım diye vesvese bile olsa şimdi o sözler, küfürler Allah korusun beni dinden çıkartmış mıdır büyük bir günaha girmiş miyimdir
Hayırlı cumalar hocam Allah razı olsun

Sponsorlu Bağlantılar

Aleykum Selam. Allah’ın affetmeyeceği hiç bir günah yoktur. (Kul hakkı bundan hariçtir ve şirkin affı tövbe iledir) Unutmayın ki Allah bize kızsa bile bir kaç dakika sonra bağrına basan annelerimizden bile kıyaslanamayacak kadar merhametlidir.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR