Dini Soru / Film izlemek caiz midir

Film izlemek caiz midir

Soru

Selamun aleyküm hocam. Bazı yerlerde eğer dini tarihi yada kültürel programlarsa izlemek caizdir gibi şeyler yazıyor. Ancak insanlar vakit geçirmek için tv de herhangi bir programı izliyor. Bende onlardan biriyim. Ancak her izlediğimiz film dini tarihi yada kültürel olmayabiliyor. Örneğin komedi filmi gibi. Sadece hos vakit geçirmek için izliyoruz. Bunu izlemek de sakınca var midır. Yada buna benzer film izlemeye sinemaya gittiğimiz de kadın oyuncular da oluyor ve tesettürlu de değiller. Tv de izlenen kadının şehvet duygusu uyandırmağı sürece bir fitneye sebep olmadığı sürece izlenmesi caiz diye biliyorum. Ne kadar doğru ? Ayni zamanda şarķi dinlemenin sınırları ne olmalı bunu da merak ediyorum. yardımcı olursaniz çok sevinirim.

Sponsorlu Bağlantılar

Aleykum selam. Selamünaleyküm. İzlenecek filmin durumuna göre belirlememiz gerekir. Filmin konusu, filmde ortaya çıkan haram sahneler gibi ayrıntıya göre film izleme hakkında bir karar verilebilir. Müzik kökten sakıncalıdır. Kime ait olursa olsun müzikle kalbimizi kirletmemeliyiz.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR