Dini Soru / Fake hesap açmak günah mıdır

Fake hesap açmak günah mıdır

Soru

Geçmişte açtığım sahte hesap ve kullandığım fotoğraf hakkında

Merhaba hocam,ben itikadımın zayıf olduğu dönemde iken çok günah işledim,şimdiyse ibadet ve dua ederek tövbe ediyor ve doğruluğa dönmeye çalışıyorum.Vakti zamanında hoşlandığım bir kızı takip edebilmek için sosyal medyada sahte bir hesap açıp gerçekçi olsun diye başka bir kızın fotoğrafını kullanmıştım,Allah affeder İnşaAllah çok pişmanım. Aradan zaman da geçince hesapla alakalı tüm bilgileri de unuttum. Hesabı bulup kapatmak için çok araştırdım internetin altını üstüne getirsem de bulamadım ve çok çaresizim.

Tövbe ediyorum,dualar ediyorum ama hep bir vesvese geliyor,resmini kullandığım kişi de tesettürlü olmadığından profile giren herkes tarafından günaha vesile edileceğim,ölsem bile bu olay devam edeceği için bana günah yazılmaya devam edilecek,artık affedilemeyeceğim bu kadar günahla cehennemlik olacağım gibi düşünceleri kafamdan atamıyorum.Lütfen yardım edin,ne yapmam gerek? Hesabı bulamıyorum,tövbe ettim ama hesap açıkken anlamsız gibi geliyor çok korkuyorum.Benim ne yapmam gerekiyor? Saygılar.

Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba. Bu sana bir ders olmalıdır. Müslümanın herşeyi dürüst olmalıdır ve yalandan sakınmalıdır. Eğer artık hiç bir şekilde bu hesabı kapatamıyorsan bunun için tövbe etmen yeterlidir.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR