Dini Soru / Eşine arkadan yaklaşmak

Eşine arkadan yaklaşmak

Soru

Eşimize içine girmeden sürtmek

Selamunaleyküm hocam. Affiniza siginarak soruyorum. Esimize arkadan icine sokmadan sürtunmek yani iki yanak arasina gidip gelmek icine girmeden günah mıdır. Bi sakinca var mıdır. Cok tereddutteyim hocam. Cevabiniz icin allah razi olsun hocam.

Sponsorlu Bağlantılar

Aleykum selam. Eşler arasında ters ilişki haramdır. Sürtünmek haram olmasa da bundan sakınmak iyi olur çünkü bu durum harama yaklaşmak demek olur.

Sponsorlu Bağlantılar

merhaba hocam afedersiniz ama sormak zorundayım eşim hep arkadan ilişkiye girmek istiyor ana izin vermiyorum ve bu şey yüzünden hep tartışıyoruz sizce doğrumu yapiyorum.

Sponsorlu Bağlantılar

Asla buna izin vermemelisin. Kadına dübüründen yanaşmak haramdır. Dolayısıyla erkeğin kadına dübüründen yanaşması haram olup bazı imamlar bunu zina olarak değerlendirmişlerdir. Her ne kadar livata olarak isimlendirilmese de livata gibidir. Bazen kadın livatası da denilmektedir ki bununla erkeğin kadına dübüründen yaklaşması kastedilmektedir.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR