Dini Soru / Dinden çıkmak

Dinden çıkmak

Selamun aleykum
çok sevdigim musluman bir dostum bana artik musluman olmadigini soyledi. Agnostik olmus, tereddut ediyor, artik Allah’in varligindan emin olmadigini soyluyor (estağfurullah tabiki Allah var). Fransa’da yasiyorum ve burda musluman arkadas bulmak zor.
Ona anlattim, videolar gonderdim, internet sitesi gonderdim, Allah’in var oldugunu anlatmaya çalistim. Zamaninda oda arastirma yapmis ve emin olmus ama artik suphe duyuyormus ve gonderdiklerim artik pek etki yapmamis.
Ne yapmam gerek ? Yardim edin…

Sponsorlu Bağlantılar

Aleykum Selam, Müslüman müslümanları dost edinmelidir gerekirse arkadaşsız kalmalı ama kafirleri dost edinmemelidir. Ayrıca kişi sevdiğiyle birlikte haşrolunacaktır. Bu yüzden o kişiyle arkadaşlığınızı kesin fakat davet yapmayı sürdürün.

Sponsorlu Bağlantılar

Selamun aleykum
Ben zamaninda (Fransa’da yasadigim ve burda okula gittigim icin) hocama sormustum kafirlerle arkadas olunur mu diye (burda arkadas dedigim yani sadece onlarla konusmak sakalasmak yani çok sıkı arkadaslik degil) oda bana dost ve arkadaslik baska demisti arkadas olabilirsin ama dost olamazsin. Boyle mi olmali.
Birde bence benim arkadasim yeniden musluman olabilir, onceden muslumandi, bu guzel dinden vazgeçtigine pisman olacaktir diye dusunuyorum yada ben onunla iste konusarak, sorular sorarak onu yeniden bu dine yonlendirebilecegimi saniyorum.
Son sorum, boz o hala muslumanken universite için ev arkadasi olucaz diye hayaller kurmustuk. Onunla ev arkadasi olmam caiz olur mu ? (ev arkadasi olursak ta belki ben namaz kilarken yeniden dinine donmek ister, yada aksamlari onunla sohbet ederken onu yeniden dine yonlendirebilirim mesela).
Tesekkurler.

Sponsorlu Bağlantılar

Aleykum selam. Ona doğru yolu göstermek için elinden geleni yap. Okul arkadaşlığı yani, komşuluk ve benzeri şeyler gibi insani olan ilişkiler caizdir. Sen elinden geldiği kadar ve faydası olacağını ümit ettiğin sürece nasihat etmeye devam et.

Sponsorlu Bağlantılar

Hocam ben bi ara dinden çıktım gibi bir şeyler oldu neyse tövbe ettim.Bir ara iç sesim habire Allaha küfrediyordu.-Allah affetsin-.Bende korkudan her şeye tövbe etmeye başladım fakat bugün farkettim ki bu olaylar yaşanırken kelimeyi şahadet getirmemişim.Ben hayatıma Müslüman gibi devam ettim.Bu zamana kadar dinsiz miysim?

Sponsorlu Bağlantılar

Bir şüphen varsa tövbe istiğfar et. Müslüman gibi devam etmek demek, iman ile devam etmişsin demektir.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR